You are currently viewing Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Dünyada En Çok Konuşulan Diller

Dünyada En Çok Konuşulan Diller

Dünya üzerinde pek çok farklı dil konuşuluyor. Aslında bu durumu her kültürün birbirinden farklı olmasıyla ifade edebilmeniz gayet mümkün bir şeydir. Dünya üzerinde neredeyse yüzlerce farklı dil konuşuluyor. Elbette bu dilleri konuşan insanlarda farklı coğrafi konumlarda ve kültürlerde yaşamlarını devam ettiren kişilerdir.

Her ne kadar günümüzde tek bir dünya dilinden bahsedilse de bu durum şu anki koşullarda pekte mümkün değildir. Aslında şu anda dünyanın pek çok yerinde sadece İngilizce konuşarakta kendinizi ifade edebilmeniz mümkündür. Ancak bu durum dünyanın her yeri için geçerli değildir.

Her ne kadar günümüzde Dünya dili İngilizce olarak kabul edilse de pek çok kişi tam anlamıyla İngilizce bilmiyor ya da aktif bir şekilde kendini açıklayamıyor. Bu nedenle eğer yabancı dil konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak kısa bir araştırma yaparak dünyada en çok konuşulan diller hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dünya Dili Nedir?

Dünya dili kavramı aslında yeni bir kavram değildir. Dünyada her milletin birbirini her alanda daha iyi anlayabilmesi için ortaya çıkan bir kavramdır. Özellikle diplomasi ve uluslararası ilişkilerde daha çok dünya dili olan dil hangisi ise o dilde işlem yapılır. Her ne kadar günümüzde Dünya dili olarak kabul edilen dil İngilizce olsa da aslında daha öncede Fransızcaydı.

Buradan da anlaşılacağı üzere dünya dili kavramı sürekli olarak geçerli olan ve sadece tek bir dile ait bir şey değildir. Devamlı olarak gelişim ve değişim gösterebilir. Dünya dili, her zaman ve her koşulda iletişimi daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için oluşturulmuştur.

En Çok Konuşulan Diller Hangileridir?

Dünyada her ırk ya da her millet farklı bir dil kullanır. Genelde zaten dillerde o milletin ya da ırkın ismi ile anılır. Dünyada konuşulan birbirinden farklı yüzlerce dil bulunuyor. Her ne kadar bilinen birkaç yabancı dil olsa da aslında bazı diller unutulmaya yüz tuttuğu için ya da oldukça az kişi tarafından konuşulduğundan dolayı zamanla yok olmaya başlıyor. Ancak Dünyada en çok konuşulan dilleri merak ediyorsanız bu konu hakkında pek çok farklı istatistik bulunuyor.

Dünyada en çok konuşulan dilleri sıralamak gerekirse sıralama şu şekildedir:

 • İngilizce
 • Çince
 • İspanyolca
 • Hintçe
 • Urduca
 • Arapça
 • Portekizce
 • Fransızca
 • İtalyanca
 • Almanca
 • Rusça
 • Korece
 • Japonca
 • Türkçe

Bu diller dünyada en fazla kişi tarafından yani en çok konuşulan diller arasında bulunuyor. Burada bulunan dillerin her birinin kaç kişi tarafından konuşulduğunu kısa süre içerisinde araştırıp öğrenebilirsiniz.

Dünya Dilleri Nasıl Öğrenilir?

Dünyada oldukça fazla kişi tarafından konuşulan ve dünyanın her yerinde geçerliliği olan dil ya da dillere dünya dili denir. Dünya dili olarak günümüzde kullanılan İngilizceyi öğrenmeniz için pek çok farklı neden bulunuyor. Özellikle İngilizce öğrenmeniz için günümüzde pek çok farklı kaynak bulunuyor. Bizler başta Dünya dili olan İngilizce olmak üzere pek çok dili çocuk, genç ya da yetişkin demeden herkese öğretmeyi amaç ediniyoruz.

Yabancı dil konusunda verdiğimiz hizmet ile hemen hemen dil öğrenmek isteyen herkesin ilk tercihi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya dillerini öğretmeyi amaç edinen bir kurum olarak yerli ve yabancı akademik kadromuzla her zaman en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Ülkemizde yabancı dil öğrenimi ve öğretimi konusundaki eksikliklerin farkında olarak daima en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın