Elementary (Başlangıç) Seviyesi2020-01-04T10:36:06+03:00

Project Description

Genel İngilizce

Elementary (Başlangıç) Seviyesi

Loading

Elementary (Başlangıç) Seviyesi

İngilizce eğitimlerinde öğretilecek olan yabancı dil, bölümlere ayrılır. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nda ise bu 6 bölümdür: A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 adet seviyemiz vardır. Sırasıyla bunlar: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced ve Upper Advanced olarak geçer.

Her seviyenin bitiminde öğrenci belirli yetkinliklerde İngilizceyi sözlü ve yazılı olarak kullanabilir. Yeni bir dil öğrenme aşamasında olan kişilerin bilmesi gereken şey bunun bir süreç olduğudur ve her atlanılan seviyeyle öğrendikleri dile daha hakim olacaklarıdır.

İngilizce öğrenirken en güzel yol öğrenciye gereken bilgileri öğrettikten sonra bunu kullanma becerisini kazandırmaktır. Bunu yaparken de İngilizce’yi altı koldan öğreteceğiz: gramer, kelime, okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Öğrenci kendisi için gerekli bilgileri öğrendikten sonra bunları alıştırmalara döker. Bunları da hem sınıfta diğer öğrenci arkadaşlarıyla birlikte, hem de kendisine verilen ödevlerle pekiştirir.

Elementary (Başlangıç) Seviyesi Nedir ?

İlk seviyemiz olan A1 seviyemiz İngilizceyi hiç bilmeyen ya da çok az bilen kişilerin başlayacakları seviyedir. Bu seviyede İngilizce’ye en baştan bir giriş yapılır. Öğrencilerin İngilizce’nin gramer ve kök yapısını öğrendikleri, İngilizce gramerin çoğunluğunun verildiği ve temel 500 kelimenin öğretildiği seviyedir. Özellikle günlük konuşmalar ve yazışmalar için gerekli olan tüm gramer, bunları ifade etmek için gereken tüm kelimeler öğretilir. Öğrenciler sosyal hayatlarıyla ya da işleriyle ilgili bilgiler verebilir, tane tane konuşulduğunda söyleneni anlayabilir ve cevap verebilir.

Gidilecek bir yere toplu taşıma araçlarıyla ya da yaya olarak nasıl gidilebileceğini sorup anlayabilir. Sayıları, fiyatları, saat ve tarihleri anlayabilir. Halka açık alanlarda ve acil durumlarda yapılan basit anonsları anlayabilir. Resmi görevliler tarafından yapılan sözlü uyarıları anlayabilir. Ne, nerede, nasıl, neden, ne zaman, kim ifadeleriyle başlayan soruları anlayabilir.

Yabancı gazete ve dergilerdeki kişilerle ilgili verilen basit bilgileri anlayabilir. Rezervasyon formlarında ya da biletlerde bulunan önemli bilgileri anlayabilir. Cep telefonu ya da sosyal ağlardaki üyelik formu, şifre alma vs. İşlemlerde istenilenleri yerine getirebilir. Basit mesajları anlayabilir.

Kendini ya da bir başkasını tanıtabilir. Sayıları, nicelik sıfatlarını, fiyatı ve zamanı kullanarak konuşabilir. İnsanlara nerede yaşadıklarını, tanıdıkları kişiler ve sahip oldukları şeylerle ilgili sorular sorabilir, buna yöneltilen cevap ve sorulara cevap verebilir. Döviz bürolarında para alışverişi yapabilir, devlet kurumlarında basit ifadeler kullanarak başvuruda bulunabilir. Adres, telefon, uyruk, yaş, aile ve hobiler vb. konularda kişisel bilgiler verebilir. Yaşadığı yer hakkında konuşabilir. Temel ihtiyaçlarını ifade edebilir. Anlamadığında bunu söyleyebilir.

Kağıtta ya da internet üzerinde iş, yaş, adres ve hobilerle ilgili kişisel bilgiler doldurabilir. Birisine nerede olduğunu ve nerede buluşabileceklerini kısaca yazabilir. Kendisiyle ilgili kişisel bilgiler yazabilir.

Elementary (Başlangıç) Seviyesi Konu Başlıkları

A1 Başlangıç Seviyesi – Elementary Konu Başlıkları
Subject pronouns
the verb “to be”
Possessive case ‘s and possessive adjectives
have/has
There is/are, prepositions of place
plural nouns
Present Simple
Interrogatives & short answers
Wh questions
Present Continious
Imperatives
Adjecties of appearance
Adjectives of personality
linking words – and/but/or
Adverbs of frequency
Irregular plural nouns
Can/can’t, must/mustn’t
Adjectives ending in –ed & -ing
should/shouldn’t
Would you like to …?
Superlatives
Adjective Order
Comparatives
Quantifiers – a few/ a lot of/ lots of
Past tense of the verb “to be”
Past Simple
Countable/uncountable nouns
some & any
ever & never
Present Perfect
Past Simple vs. Present Perfect, 1st Conditionals
Imperatives / Should / Like + verb + ing
Going to (future)
Connecting words to show chronological order
Present Continuous (future)
Prepositions of time –in/on/at
Infinitives of purpose

Elementary (Başlangıç) Seviyesi İçin Ücretsiz Aktivite Dersleri

Erken Kayıt Fırsatlarından Haberdar olmak için Mail Listemize Kaydolun

İngilizce kursumuzun sınırlı kontenjanlarında sizin de yeriniz olsun.