Intermediate (Orta) Seviyesi2019-01-15T20:52:10+03:00

Project Description

Genel İngilizce

Intermediate (Orta) Seviye

Loading

Intermediate (Orta) Seviye

İngilizce eğitimlerinde öğretilecek olan yabancı dil, bölümlere ayrılır. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nda ise bu 6 bölümdür: A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 adet seviyemiz vardır. Sırasıyla bunlar: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced ve Upper Advanced olarak geçer.

Her seviyenin bitiminde öğrenci belirli yetkinliklerde İngilizceyi sözlü ve yazılı olarak kullanabilir. Yeni bir dil öğrenme aşamasında olan kişilerin bilmesi gereken şey bunun bir süreç olduğudur ve her atlanılan seviyeyle öğrendikleri dile daha hakim olacaklarıdır.

İngilizce öğrenirken en güzel yol öğrenciye gereken bilgileri öğrettikten sonra bunu kullanma becerisini kazandırmaktır. Bunu yaparken de İngilizce’yi altı koldan öğreteceğiz: gramer, kelime, okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Öğrenci kendisi için gerekli bilgileri öğrendikten sonra bunları alıştırmalara döker. Bunları da hem sınıfta diğer öğrenci arkadaşlarıyla birlikte, hem de kendisine verilen ödevlerle pekiştirir.

Intermediate (Orta) Seviyesi Nedir ?

Orta seviye olan B1 seviyesinde öğrencilerimiz, İngilizceyi aktif olarak kullanır. Yurt dışında kendileri için gerekli olan İngilizceyi konuşabilirler. Günlük konuşmaları, akademik yazıları okuyabilir, anlayabilir. Belirli bir konu hakkında tartışmaya girebilir. Akademik bir dilde olmadığı sürece, günlük konuşmaları anlayabilir, bunlarla ilgili yazılı ve sözlü cevaplar verebilir. Başkasının yardımı olmadan İngilizce olarak biriyle konuşup anlayabilir.

Sesli mesajları dinleyip anlayabilir. Günlük dilde yöneltilen konuşmaları anlayabilir. Radyoda yayınlanan bir programı dinleyip anlayabilir.

Tv’lerdeki altyazılı haberleri, son dakika haberlerini okuyup anlayabilir. Pasaport ve vizelerin üzerindeki bilgileri ve kısaltmaları okuyabilir. İnternet üzerinden alışveriş ve rezervasyon yapabilir.

Soru sorabilir ve detaylı tariflerle anlatabilir. Bir banka hesabı açtırabilir, para yatırabilir ve çekebilir. Resmi olmayan tartışmalarda kişisel görüş ve fikirlerini söylebilir, konuşmaya katılabilir. Çağrı merkeziyle konuşabilir, gerekli işlemlerini yapabilir. Bir filmle ya da kitapla ilgili fikirlerini belirtebilir.

Cv’sini İngilizce olarak kendi hazırlayabilir. Basit bir gazete haberi yazabilir. Günlük konularla ilgili mail yazabilir, cevap verebilir. İngilizce günlük tutabilir. Kendi mesleğiyle ilgili reklam sloganları ve afiş hazırlayabilir, duyuru metinleri yazabilir.

Intermediate (Orta) Seviyesi Konu Başlıkları

B1 Orta Seviye – Intermediate Konu Başlıkları
Present Simple
Adverbs of frequency
Present Continuous: functions and time phrases
Present Continuous vs. Present Simple
Questions
Would you like…?/I’d like to…
Relative Clauses
Clauses of Purpose
Relative Clauses
Time Conjunctions
Used to (past habits)
While/When
Extreme Adjectives
Adverbs of Degree
Will (Decisions made at the time of speaking)
will & going to (plans, predictions)
Collacation with ‘get’
Present Perfect (for experiences)
ever & never
Present Perfect Continuous
Present Perfect (giving news)
Expressing ability: be able to, can, could, Expressing obligation: have to/must/need to
Giving advice: should, could, ought to
Question Tags, Causatives have/get something done,
Past tense of the verb “to be”
zero & 1st Conditionals, 2nd Conditionals,
Passive Voice, Future Continuous Tense, Comparatives & Superlatives as + adj/adv + as, more and more + adjsome & any

Intermediate (Orta ) Seviye İçin Ücretsiz Aktivite Dersleri

Erken Kayıt Fırsatlarından Haberdar olmak için Mail Listemize Kaydolun

İngilizce kursumuzun sınırlı kontenjanlarında sizin de yeriniz olsun.