You are currently viewing Kısa Zamanda Sıfırdan İleriye Rusça Eğitimi
Kısa Zamanda Sıfırdan İleriye Rusça Eğitimi

Kısa Zamanda Sıfırdan İleriye Rusça Eğitimi

Dil öğrenmek çoğu öğrenci için çok zorlu bir süreçtir. Ana dil olan Türkçeden sonra yeni bir dil öğrenmek emek ister. Cümle öge sıralamaları, farklı kelimeler hatta bazen farklı harfler dolayısıyla, çok çalışmak gerekmektedir. Yabancı dil denince akla ilk İngilizce gelmektedir. İngilizceyi hemen hemen herkes bilmektedir ve İngilizce evrenseldir. İngilizce haricinde sıfırdan ileri seviye Rusça için de talepler oldukça fazladır.

Rusça Nasıl Öğrenilir?

Rusça gerçekten zor bir dildir. Slav dil ailesine ait olan bir dildir ve Kiril alfabesi kullanılır.

Rusça öğrenmek için sırasıyla şu adımları gerçekleştirmek gerekmektedir;

  • Alfabeyi ezberlemek
  • Metinler okumak
  • Rusça dilbilgisi çalışmaları yapmak
  • El yazısını öğrenmek
  • Yazma alıştırmaları yapmak
  • Rusça müzikler dinlemek ve dizi izlemek
  • Rusça dinleme alıştırmaları yapmak
  • Rusça konuşma pratikleri yapmak

Bu alıştırmaları düzenli yapmalısınız. Rusçada düz yazı kullanılmaz. El yazısını öğrenmeniz gereklidir. Düz yazı sadece bilgisayarlarda ve resmi belgelerde kullanılmaktadır. Yazıya alışmak için devamlı yazmalısınız. Dil bilgisi için de yazarak çalışmanız daha kalıcı olur. Yazdıkça ve okudukça telaffuzunuz değişecek. Bilgisayar için de Rusça klavye kullanın ki kolayca alışın. Aynı şekilde de telefonunuza da ekleyin ve devamlı sözlük kullanın.

Rusça Kursları

Rusça öğrenmek için çoğu kişi Rusça dil kurslarını tercih etmektedir Bunun yanı sıra üniversitelerdeki Rus dili ve edebiyatı bölümünü okuyanlar da mevcuttur. Kurslar ya da Rusça bölümleri size eğitim verirler. Ancak siz istemezseniz ve planlı çalışmazsanız öğrenemezsiniz. Rusça dünyanın en zor dilleri arasında yer alır, telaffuzu zordur ve dil bilgisi çok detaylıdır.

Rusça Nasıl Bir Dildir?

Öncelikle Rusçada her kelimenin bir cinsi vardır. Bu cinsler, kadın, erkek ve nötr cinsleridir. Bunun yanı sıra çoğul da vardır ancak kelimeleri çoğul yapmak için son harfine göre çekilir. Fiiller ise her özne için çekilmektedir. Ben, sen, o, biz, siz, onlar olmak üzere 6 adet özne vardır. Rusçada zamanlar konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Ancak eklemeli fiiller, hareket fiilleri ve dönüşümlü fiiller biraz zorlayıcı olabilir. Temelinizi sağlam koymanız gerekmektedir. Alfabe, harfleri doğru çıkarma, fonetik ve telaffuzunuz iyi olmalıdır.

Dil Kursunda Rusça Öğrenmek

Eğer Rusça öğrenmek için bir dil kursuna kaydolmayı düşünüyorsanız, iyi düşünmeniz gerekmektedir. Dil için kendinizi hazır hissetmek ve bunun için yeterli zamanınızın olması önemlidir. Rusçaya uyum sağlamak çok zordur. Düzenli bir plan yapmazsanız, gerçekten çok uğraşırsınız. Hatta Rusça öğrenirken gerçek anlamda başınız ağrıyabilir. Farklı bir alfabeye alışmak zaman alır. En az 2 hafta ya da bir ay alfabeye vermeniz gerekebilir.

Daha çok üstüne düşerseniz kısa sürede öğrenebilirsiniz. Adapte olduktan sonra zaten çok zevkli bir dil olduğunu göreceksiniz. Kelimelerde İngilizce hatta Türkçeyle çok benzer, bazen aynı kelimeleri göreceksiniz. Dil kursuna kaydolursanız, dersleri asla aksatmayın. İsteğe bağlı ek derslere de sürekli katılın. Günlük hayatta da her şeyi Rusçaya çevirmeye çalışın. Şarkılar dinleyin. Rusça kelime oyunları oynayın.

Kaliteli Dil Kursunda Etkili Eğitim

Rusça gibi bir dili sıfırdan güzel bir şekilde öğrenmek ister misiniz? Öyleyse sizi dil kursumuza davet ediyoruz. İlgili öğretmenlerimizle ve çeşitli kaynaklarımızla, Rusçayı size en güzel şekilde öğreteceğimizden emin olabilirsiniz. Rusya ve Türkiye’nin ticari ve toplumsal ilişkileri gereği, Rusça ileride işinize yarayabilir. Hakkımızda detaylı bilgi almak isterseniz, web sitemizi mutlaka ziyaret edin. Uygun fiyatlı ve kaliteli eğitimimiz sayesinde, Rusça gibi zor bir dili çok güzel bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Bir cevap yazın