You are currently viewing Kurumsal Standartlarda İngilizce Özel Ders

Kurumsal Standartlarda İngilizce Özel Ders

Özel ders; eğitimcilerin bireysel olarak verdikleri birebir dersler olarak bilinir. Öğretmenin evinde, öğrencinin evinde veya uygun herhangi bir farklı lokasyonda özel ders verilebilmektedir. İngilizce özel ders bu kategoride yer alır ve aynı standartlarla öğrencilere sunulur. En yüksek verimliliğin elde edildiği, kısa zamanda sonuç veren ve yüksek niteliklerinden bahsedilen özel ders prosedürü her ne kadar efektif olsa da, mevcut formu ile bazı riskleri barındırmaktadır. Kumsal olmayan, içeriği bilinmeyen ve denetimi yapılamayan bir eğitim süreci sonuçları bakımından öngörülebilir değildir. Burada öğretmenin, deneyim ve donanımı ile birlikte iyi niyeti sonuç üzerinde olumlu veya olumsuz etkiye yol açar. Oysa evrensel protokollerle denetlenen eğitim süreçleri; sonuçları bakımından asgari müşterekte öngörülebilirdir. Zaten eğitimde standart birliği; bu nedenle tüm ülkelerde ilke olarak benimsenir.

Bu noktada İngilizce özel ders alırken, nasıl bir tercih yapacağınıza dair yol haritası da ortaya çıkar. Eğer, bir  eğitim kurumu tarafından verilen birebir eğitimi tercih ederseniz, kurumsal boyutta sorumluluk arz eden bir süreç elde edersiniz. Yani kurum, kendi kimliğini İngilizce özel ders süreçlerinde sorumlu olarak ortaya koyacaktır.

Kurumsal İngilizce özel ders nedir?

Eğitim, gruplarda veya birebir alınabilir. Elbette birebir alınan eğitimleri maliyetleri grup eğitimlerine göre biraz daha yüksek olmaktadır. Eğitim kurumları da, bireysel olarak ders veren öğretmenler gibi birebir ders verebilirler. İngilizce özel ders; kurumun standartları dâhilinde ve kurumun denetiminde verilmesi halinde kurumsal İngilizce özel ders olarak tanımlanır.

Bu şartlar altında öğretmenin kurumun eğitim standartlarına uyma zorunluluğu vardır. Yani süreç kontrol edilebilir ve denetlenebilir bir süreç olacaktır. Bunun yanında öğretim standartlarının maksimum seviyede olması, zaten İngilizce özel ders sistematiğinin doğası gereğidir. Sonuç olarak kurum tarafından, gruplarda değil birebir olarak verilen eğitimi alarak, daha güvenli ve daha efektif İngilizce özel ders alma sonucuna ulaşabilirsiniz.

Amerikan Kültür İngilizce kursları; yukarıda belirttiğimiz gibi, gruplarda veya birebir ders bitiminde öğrencilere sunulabilmektedir. Burada tercih tamamen öğrencide olup, eğitimin içeriği ihtiyaçlara göre farklı seviyelerde oluşturulabilir. Tüm özel ders protokollerinde, deneyimli ve donanımlı eğitmenler görev almakta, kurumumuzun standartları dâhilinde eğitim verilmektedir. Dileyen tüm öğrencilerimiz, İngilizce özel ders prosedürümüzden faydalanmak üzere bize ulaşabilir, nitelikli eğitimi en uygun koşullarla alabilir.

Bir cevap yazın