Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


Rusça (Başlangıç Seviyesi) Kursu

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Rusça (Başlangıç Seviyesi) Kursu

Son yıllarda Rusça öğrenmek isteyenlerin sayısı artıyor. Rusça öğrenmek isteyenler, Rusça (başlangıç seviyesi) kursu hakkında bilgi alıyor. Rusya’da eğitim almak için, çalışmak için veya başka sebeplerden dolayı Rusça öğrenmek gerekiyor. Rusça, dünyanın en zor dilleri arasında yer alıyor.


Nasıl Rusça Öğrenilir?

Rus alfabesi Kiril harflerinden oluşuyor. Bu da Rusçanın öğrenilmesini güçleştiriyor. Dil öğrenmek isteyenlerin önce boş vakit yaratması gerekiyor. Boş vakit olmadan dil öğrenilemiyor. Öğrenilmek istenen dilin araştırılması çoğu zaman avantajlı oluyor.


Rusça öğrenmek için bol bol film izlemek gerekiyor. Çünkü film izlemek, dil öğrenmeyi destekliyor. Ancak izlenecek filmlerin alt yazılı olması gerekiyor. Dublajlı filmler Rusça öğrenmeye katkı sağlamıyor. Evde Rusça öğrenilebiliyor. Ancak çok uzun süre harcamak gerekiyor.

Rusça Kursları

Ülkemizde Rusça kursu veren pek çok eğitim kurumu bulunuyor. Dil öğrenmek isteyenlerin uzman kişilere ulaşması öneriliyor. Rusça kursları Türkiye’nin her ilinde bulunmuyor. Ancak kurumlara internet üzerinden ulaşılabiliyor. Kursların çoğunun resmi sitesi bulunuyor.


Rusça kursuna gitmek faydalı olabiliyor. Çünkü o kurslarda deneyimli öğretmenler çalışıyor. Ancak kursa gidenlerin emek harcaması gerekiyor. Emek harcamadan Rusça öğrenilemiyor. Rusça kurslarına gidenlerin çoğu memnun kalıyor.


Rusça Öğrenmek Ne Kadar Sürer

İnsan ana dili kolaylıkla öğreniyor. Çünkü devamlı o dile maruz kalıyor. Ancak sonradan dil öğrenmek zor olabiliyor. Ancak belli başlı yöntemlerle dil öğrenme kolaylaştırılabiliyor. Rusça öğrenme süresi kişiden kişiye değişiyor. Uzun süre emek harcayanlar dil öğrenebiliyor.


Başlangıç seviyesinde Rusça öğrenmek genelde 2-3 ay sürüyor. Bu süre kişiye göre değişebiliyor. Ana dili gibi Rusça konuşmak için yıllar geçmesi gerekiyor. Evde Rusça öğrenmeye çalışanlar için bu süre daha da artıyor. Uzman destek alınırsa süre kısalıyor.


Rusça Öğrenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rusça öğrenirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunuyor. Rusçanın doğru bir şekilde öğrenilmesi için önce istekli olmak gerekiyor. İlgi olmadan hiçbir dil öğrenilemiyor. Rusça öğrenmek için özel ders alınabiliyor. Özel ders alanlar kısa sürede Rusça konuşabiliyor. Özel ders alanlar çoğu zaman memnun kalıyor. Çünkü ileri derecede Rusça bilenler ders veriyor.


Rusça öğrenirken dikkat edilmesi gerekenler:


Devamlı konuşma fırsatı bulunmalı

Dil yapısı araştırılmalı

Online kurslardan faydalanılmalı

Rusça Kurslarının Fiyatları

Rusça kurslarının fiyatları değişiyor. Fiyatlara yıldan yıla zam gelebiliyor. Bazı illerdeki kurslar daha ucuz olabiliyor. Ancak kalitesiz kursların seçilmemesi gerekiyor. Bu kurslar, insanlara hiçbir şey katmıyor. Bazı öğrenciler bu kursları tercih edebiliyor.


Kursların sitesinde fiyat bilgisi yer alıyor. Ancak bazı siteler fiyatları güncellemediği için yanlış bilgi alınabiliyor. En doğru bilgi için kurumlarla yüz yüze görüşülmesi öneriliyor.