YDS Kursu ile Hedeflediğin Puana Ulaşabilirsin.

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, genel dil eğitimlerindeki profesyonelliğinin yanı sıra sınav eğitimlerinde de %100 öğrenci memnuniyetine büyük önem vermektedir. Hem kâğıt üzerindeki YDS sınavlarına hem de e-YDS adı verilen ve sınırlı kontenjan sayısı ile YDS sınavına göre çok daha kısa aralıklarla tekrarlanan elektronik yabancı dil sınavına hazırlıkta sınav adaylarını deneyimli eğitimlerle buluşturur. Adayların dünya üzerinde önem taşıyan dillerde resmi sınav puanlarına sahip olmaları için alanında uzman kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesiyle hizmet verir.

YDS Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda YDS eğitimi almak isteyen adaylar öncelikle ücretsiz seviye tespit sınavına alınırlar. Orta seviyede dil yetkinliğine sahip adaylar, birebir olarak YDS çalışmalarına başlarlar. Orta seviyenin altında dil yeterliliği gösteren adaylar ise YDS eğitimleri öncesinde genel dil becerilerini geliştirir. Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda sınav eğitmenleri; verilen birebir YDS derslerinde gereken gramer derslerine ek olarak taktikleri, kolay soru çözüm tekniklerini ve ipuçlarını sınav adaylarına öğretirler. Profesyonel rehberlik sunan Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu adayların soru çözümünde uzmanlaşmaları için deneme sınavları gerçekleştirir. Deneme sınavları ile adayların sınav becerileri geliştirilirken aktivite sınıflarından ücretsiz olarak faydalanmaları sağlanarak sınav dışında dil öğreniminde de üst seviyelere çıkmaları sağlanır. 

YDS Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Her yıl binlerce kişinin deneyimlediği Yabancı Dil Sınavı (YDS), İngilizce başta olmak üzere farklı tarihlerde toplam yirmi bir dilde gerçekleştirilir. Adaylar gerek dil tazminatı gerekse akademik kariyer için YDS sınavına hazırlanmaktadırlar. Yüksek lisans ve doktora kabul şartlarını yerine getirmek adına ya da çalıştıkları kurumlarda ek hak edişler kazanmak için belirlenen baraj puanlarını aşmaları gerekmektedir. Üniversitelerde araştırma ve öğretim görevlisi olmak için de gerek duyulan sınav, ÖSYM tarafından gerçekleştirilir ve her kurum baraj puanını kendi belirler.  Birçok üniversitede hazırlık atlama sınavı yerine de kabul edilen YDS, ulusal çapta yapılan dil sınavları içinde en yüksek katılım oranına sahip ve en geçerli sınavdır. Sınav sonucu resmi olarak beş yıl boyunca geçerlidir.

yds kursu

YDS Kaç Sorudan Oluşur?

Sınav 80 sorudan oluşur. Kelime, gramer, cümle ve paragraf tamamlama gibi soru tiplerinin yanı sıra okuma parçalarının yer aldığı sınav; İngilizcede CPE, CAE, TOEFL IBT, PTE Akademik sınavlarında geçerlidir. Almancada TestDaF, DSD II, TELC Deutsch ve Goethe Institut sınavlarıyla; Fransızcada DELF, DALF; İtalyancada CELI, İspanyolcada DELE ve Rusçada TORFL sınavlarıyla eşdeğerlik gösterir. Bu yönüyle oldukça geniş bir kapsama sahiptir.

Haftanın 6 Günü Yapılan Eğitim Aktivitelerimiz

Ömür Boyu Ücretsiz Aktivite Sınıfları

Hemen Seviyeni Belirle

CEFR Standartlarında İngilizce Seviye Belirleme Sınavı

Ücretsiz Eğitim ve İndirimlerden Hemen Faydalan

İngilizce Dil Seviyeleri

A1 Elementary (Başlangıç) Seviyesi

Pre-Intermediate (Ön Orta) Seviyesi

Intermediate (Orta) Seviye

Upper-Intermediate

Advanced (Üst) Seviyesi

YDS Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?
Akademik Sınavlar

YDS Sınavı İçin Çalışma Programı

YDS için temel seviyede olduğunuzu kabul ettiyseniz artık çalışma programı hazırlamanın vakti geldi. Bu yazıda nasıl bir çalışma programı hazırlayacağınızdan bahsedeceğim. Temel Seviyede Olanlar Bu

Devamı
YDS Sınavı Nedir?
Akademik Sınavlar

YDS Sınavı Nedir?

YDS her yıl ÖSYM aracılığı ile düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. Güz dönemi ve bahar dönemi olarak yılda iki defa yapılmaktadır. Sınavda bireylerin yabancı dil

Devamı