Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça dünya çapında en önemli görülen dillerden birisidir. Türkiye’nin konumu sebebiyle de Rusça oldukça önemli bir dil halindedir. Uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle daha kolay ve hızlı bir şekilde Rusça öğrenebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek için öncelikli olarak plan yapmalısınız. Rusça öğrenmek için en iyi yöntemler arasında kursa gitmek, kaynak kitaplar almak, başlangıç seviyesinde hikaye kitapları okumak vardır. Bu ve benzeri yöntemlere geçmeden önce çalışma planı oluşturabilirsiniz.

Rusça Öğrenmek İçin Çalışma Planı Hazırlamak

Yeni bir dil öğrenmeye başlamadan önce bir plan hazırlamanız gerekir. Plan sizin izleyeceğiniz yol rotanızdır. Bu rotaya bağlı kalarak aşama aşama yeni bilgiler edinir ve dili öğrenirsiniz.

Rusça öğrenmek için plan hazırlarken şu aşamalara dikkat edebilirsiniz;

Dil öğrenmek için ayıracağınız vakti ve günleri belirleyin

Hangi materyalleri kullanarak dil öğreneceğinize karar verin.

Bir kursa gidecekseniz planınıza kursu dahil edin.

Günlük öğreneceğiniz bir kelime sayısı belirleyin. Günlük olarak en az 20 kelime öğrenmeliyim gibi.

Bunlara dikkat ederek kendinize haftalık, aylık veya yıllık bir takvim oluşturabilirsiniz.

Kitaplardan Rusça Öğrenmek

Rusça öğrenmek için en iyi yöntemler arasında kaynak kitapları kullanmak vardır. Kaynak kitaplar alarak bu kitaplar yardımıyla çalışabilirsiniz. Alacağınız kitapların seviyenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz bu seviyeye yönelik geliştirilmiş kitapları alabilirsiniz.

Hikaye Kitabı Okuyarak Rusça Öğrenmek

Yeni bir dil öğrenirken izleyebileceğiniz yöntemlerin başında hikaye kitabı okumak gelir. Rusça olarak her seviyeye uygun hazırlanmış hikaye kitapları vardır. Bu kitaplara geçmeden önce alfabe, sıfatlar gibi temel konuları öğrenmelisiniz. Temel konuları öğrendikten sonra başlangıç seviyesinden başlayarak hikaye kitaplarını okumaya geçebilirsiniz.

Bilmediğin Kelimeleri Not Tutarak Öğrenme

Rusça öğrenirken kullandığınız hikaye kitaplarında veya gördüğünüz kaynaklarda bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bu bilmediğiniz kelimeleri not tutmalı ve Rusça-Türkçe sözlük aracılığıyla öğrenmelisiniz. Bu yüzden dil öğrenirken bir adet sözlüğe sahip olmanız size fayda sağlayacaktır.

Dizi ve Film İzleyerek Rusça Öğrenmek

Dizi ve filmleri kullanarak da yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Bu aşamaya orta seviyeye geldikten sonra geçmeniz daha uygun olacaktır. Dizi ve filmlerin altyazılı olmasına dikkat edin. Altyazıda anlamadığınız kelimeleri araştırabilir ve öğrenebilirsiniz. Bu sayede bilmediğiniz birçok kelimeyi öğrenme fırsatı yakalamış olursunuz.

Kursa Giderek Rusça Öğrenmek

Rusça öğrenmek için en iyi yöntemler arasında kursa gitmek vardır. Kursta size yardımcı olabilecek yetkinlikte öğretmenler bulunur. Bu yüzden kursta merak ettiğiniz her şeyi sorabilir ve öğrenebilirsiniz. Ayrıca kursa gittiğiniz takdirde çalışma disiplini elde etmeniz kolaylaşır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde Rusça öğrenebilirsiniz.