Pre-Intermediate (Ön Orta) Seviyesi2019-01-15T20:51:52+03:00

Project Description

Genel İngilizce

Pre-Intermedıate (Ön Orta) Seviyesi

Loading

Pre-Intermediate (Ön Orta) Seviyesi

İngilizce eğitimlerinde öğretilecek olan yabancı dil, bölümlere ayrılır. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nda ise bu 6 bölümdür: A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 adet seviyemiz vardır. Sırasıyla bunlar: Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced ve Upper Advanced olarak geçer.

Her seviyenin bitiminde öğrenci belirli yetkinliklerde İngilizceyi sözlü ve yazılı olarak kullanabilir. Yeni bir dil öğrenme aşamasında olan kişilerin bilmesi gereken şey bunun bir süreç olduğudur ve her atlanılan seviyeyle öğrendikleri dile daha hakim olacaklarıdır.

İngilizce öğrenirken en güzel yol öğrenciye gereken bilgileri öğrettikten sonra bunu kullanma becerisini kazandırmaktır. Bunu yaparken de İngilizce’yi altı koldan öğreteceğiz: gramer, kelime, okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Öğrenci kendisi için gerekli bilgileri öğrendikten sonra bunları alıştırmalara döker. Bunları da hem sınıfta diğer öğrenci arkadaşlarıyla birlikte, hem de kendisine verilen ödevlerle pekiştirir.

Pre-Intermediate (Ön Orta) Seviyesi Nedir ?

İkinci seviyemiz olan A2 seviyemiz temel İngilizce bilgilerini görmüş, kendiyle ve çevresiyle ilgili bilgileri sözlü ve yazılı olarak aktarabilen, günlük konuşma diline hakim öğrencilerimizin başlayacakları seviyedir. A1 eğitimini bizde almış ya da yapılan seviye tespit sonucunda bu niteliklere sahip olan öğrenciler A2 seviyemizden eğitime başlayacaklardır. Bu seviyede öğrencilerimiz temel gramer eğitimini neredeyse bitirirler. A2 seviyesi temel İngilizce eğitiminin sonu, orta düzeyde İngilizce eğitiminin öncesidir. Bu seviyede öğrenci günlük konuşmaların yanında, somut şeylerle birlikte duygu ve düşüncelerini de anlatabilecek kadar İngilizce seviyesine sahip olmuş olur.

Tv ya da gazetelerde yer alan haberlerin neyle ilgili olduğunu ve basit ifadelerin anlamını çözebilir. Günlük konuşmalarda kendisine yöneltilen açık ve basit ifadeleri anlayabilir. Temel kişisel bilgileri, alışverişle ilgili terimleri anlayabilir. Araçlarda kullanılan GPS, navigasyon vb. cihazlardaki talimatları anlayabilir.

Günlük hayatla ilgili yazılan konuları/soruları anlayabilir. ATM yönergelerine göre işlem yapabilir. Uluslararası tesislerdeki anons tabelalarını anlayabilir. Kısa, basit hikayeleri okuyup anlayabilir. Marketlerdeki ürünlerin içeriklerini, üretim ve son kullanma tarihlerini okuyabilir. Dijital aletlerin basit yönergelerini anlayabilir.

Yiyecek/içecek siparişi verebilir. İnsanların nasıl olduklarını sorup cevap verebilir. Mağazalarda, kafelerde, bankalarda basit işlemleri yapabilir. Nerede olduğunu söyleyebilir ve buluşma yeri ayarlayabilir. İnsanlara işte veya boş zamanlarında ne yaptıklarını sorabilir ve bu tür sorulara cevap verebilir.

Kısa, basit notlar ve mesajlar yazabilir. Günlük hayatla ilgili basit tabirler ve cümleler yazabilir. Bir olayın ne zaman, nerede olduğunu rapor edebilir. Eğitim geçmişini, işini, ilgi alanlarını, özel yeteneklerini içeren bir anket doldurabilir. Kısa ilanlar yazabilir.

A2 Pre-Intermediate (Ön Orta ) Seviyesi Konu Başlıkları

A2 Ön Orta  Seviye – Pre-Intermediate Konu Başlıkları
Present Simple vs. Present Continuous
Time Expressions
Demonstratives
Stative Verbs
Infinives of Purpose Quantiifiers: a little / little, a few / few,
a lot of / lots of
many / several
can / can’t, should, shouldn’t, must, mustn’t, need to / needn’t
Past Simple – Regular Verbs
Had to / didn’t have to
Irregular Verbs
Used to for past habits
Subject & Object Questions
Conjunctions demonstrating chronology
Past Continuous
When/While/as
Past Simple vs Past Continuous
Superlative Adjectives
Using adverbs of degree with adjectives
Imperatives
Comparative Adjectives
Adjective Order
Adverbs
Present Perfect Tense just/already/yet
Present Perfect Continuous for & since
Past Simple
been & gone
Passive Voice in the present and Past Simple Tense
1st Conditional
Relative Pronouns
2nd Conditional
Too & Enough
Going to (future)
Reported Speech
Future Simple Tense
Prepositions of time –in/on/at
Going to

Elementary (Başlangıç) Seviyesi İçin Ücretsiz Aktivite Dersleri

Erken Kayıt Fırsatlarından Haberdar olmak için Mail Listemize Kaydolun

İngilizce kursumuzun sınırlı kontenjanlarında sizin de yeriniz olsun.