Rusça Kursu2020-02-21T09:45:41+03:00

Project Description

Rusça Dil Kursu

Türklerin ve Rusların gerek ticari  gerekse siyasi ilişkileri oldukça eskiye dayanmaktadır. Özellikle 1990lı yıllardan itibaren gelişen ticari ilişkiler ışığında Türkler için Rusça öğrenimi de büyük önem kazanmıştır. Rusça ilk bakışta kullandığı Kiril Alfabesi ile öğrenmesi zor görünse de Avrupa dili olması sebebiyle, sahip olduğu gramer özellikleri ile öğrenmesi hiç de zor olmayan bir dildir. 

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler; ana dili Rusça olan, alanında uzman eğitmenlerle çalışmakta ve başlangıçtan ana dil seviyesine kadar eğitim vermekteyiz. Maksimum altı kişilik sınıflarda verdiğimiz Rusça dil eğitimlerde her kur 2-2,5 ay kadar sürmekte ve öğrencilerimiz eğitimlerinin sonunda Avrupa Dil Portfolyosu almaya hak kazanmaktadırlar. Öğrencilerimiz dil kurallarını öğrenmelerinin yanında;  konuşup kendilerini ifade edebilen, dinlediklerini ve okuduklarını anlayabilen ve bulundukları seviyede kendilerini yazılı olarak da ifade edebilen bireyler haline gelirler.

Başlangıç Seviyesi Rusça Eğitimi

Rusça Temel seviye (A1) alfabe, temel gramer ve günlük konuşmaları kapsar. Bu seviyeyi bitiren öğrenciler  günlük hayatta basit cümlelerle karşısındakilerle iletişim kurabilir. Kendilerini tanıtabilir ve kitap yazılarını okuyabilirler. 

Bir sonraki seviyede (A2) gerek öğrenilen sözcük sayıları ile gerekse zamanları, cümle ve fill yapısını öğrenen öğrenciler daha akıcı bir iletişim kurmaya başlarlar. 

Orta seviyede (B1) artık öğrenci hem konuşma hem yazı diline hakim olmaya başlar, yurt dışına çıktığında rahatlıkla kendini ifade eder, ilgi alanı olan konularda hazırlık yapmadan konuşabilir.

Orta üstü seviyede (B2) öğrenci ana dili Rusça olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilir. Uzun hazırlıklı ve hazırlıksız konuşmalar, sunumlar için gerek kelime bilgisine gerekse gramer yetkinliğine sahiptir. Yurt dışında kendi mesleği ile ilgili profesyonel hayatta yer alabilir, çalışıp kariyer edinebilir. 

Rusça eğitimi Ana dil seviyesinde (C1) hiç zorlanmadan her türlü konuşmaya ve tartışmaya katılabilir, kendini oldukça akıcı şekilde ifade eder, deyimleri ve mecaz anlamları kullanır ve anlar.

İster günlük yaşamda kullanmak adına, ister kariyer planlamanızda kendinizi geliştirmek adına Rusça öğrenmek istiyorsanız; daha detaylı bilgi almak için sizleri Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursumuza bekliyoruz. 

Eğitim Koordinatörü

Bengisu AKBULUT

Rusça Kursu