Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolları

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolları

Bilgi Al

Diğer Yazılar

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolları

IELTS sınavı İngilizce bilen herkesin gerek İngiltere’de yaşamak için gerekse üniversitelere kabul alabilmek için çok önemli bir sınavdır. IELTS hazırlığında olan ve bu aşamada kafa karışıklığı yaşayan herkese yönelik hazırlanan bu yazıda bilinmesi gereken önemli noktalar vurgulanacak ve IELTS kursumuz hakkında merak edilenler açıklanacaktır. Böylece bu makaleyi okuyan herkes ıelts sınavında başarılı olmanın yolları konusunda tüm detaylara hakim olacaktır.


IELTS Hangi Bölümlerden Oluşuyor?

IELTS sınavına yönelik hazırlık yapanlar bu sınavın okuma, dinleme gibi yeteneklerin haricinde konuşma ve yazma bölümlerinden oluştuğunu bilmeliler. Her bir bölümün süresi ve içeriği farklıdır. Dinleme bölümünün süresi yarım saattir. Okuma bölümüne ayrılan süre ise 1 saattir. Yazma bölümüne geçen birinin bu bölümü 60 dakika olarak belirlenmiştir. Ayrıca konuşma bölümü 10-15 dakika arasında sürmektedir. Kursumuza katılan her öğrenciye sınavın her bir bölümü ayrı ayrı anlatılıyor ve hazırlık sürecinde öğrencinin sınava tam olarak hazırlanması için uzman ekibimizle çalışıyoruz.


IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolları

IELTS Sınavında Başarılı Olmanın Yolları

Okuma Yaparak Hazırlanma

IELTS hazırlığında her bir bölümün pratiğinin iyi yapılması gereklidir. Her bölümün zorluğu kendine göredir. Okuma bölümü sınavın dört bölümünden birisi olarak son derece iyi hazırlanılması ve konsantre olunması gereken bölümüdür. Bu bölüme hazırlık yapanların Cambridge üniversitesi yayınlarıyla sınava hazırlanması önerilir. Her gün işe ya da okula gidip gelirken mutlaka BBC, DW gibi önde gelen İngilizce yayın yapan gazeteler okunmalıdır. Böylece okuma pratiği son derece iyi düzeyde gelişecektir. Böylece ıelts sınavında başarılı olmanın yolları konusunda ilk ve önemli adım atılmış oluyor. Bazı öğretici blogların okunması da bu yeteneğin ilerletilmesi açısından önemlidir.


Dinleme Pratiği Yapma

Dinleme birçok dil öğrenen kişi için zor bölümlerden biri olsa da Youtube gibi sosyal medya platformları ve podcast gibi çeşitli alternatiflerle bu yeteneğin geliştirilmesi artık daha kolay hale gelmiştir. Bu sebeple, İngilizce öğrenen herkesin hem altyazılı hem de altyazısız dinleme olanağı bulabileceği birçok alternatif mevcuttur.