You are currently viewing Çocuklarda İngilizce Eğitimine Ne Zaman Başlanır?
Çocuklarda İngilizce Eğitimine Ne Zaman Başlanır?

Çocuklarda İngilizce Eğitimine Ne Zaman Başlanır?

Yabancı dil hayat içerisinde oldukça önemli yere sahip olmaktadır. Peki çocuklar üzerinde İngilizcenin önemi ve çocuklarda İngilizce eğitimine ne zaman başlanır? Sorusu düşünülmektedir. Önceki zaman dilimlerinde iş ortamlarının en çok kullanım yeri olmakta iken artık günlük hayat içerisinde de oldukça önemlidir. İngilizce dünya genelinde ortak kullanım dili olarak bilinmektedir. İngilizce ne zaman bu kadar önemli olduğu ve ilk ne şekilde hayatımıza girdiği konusunda pek bilinmemektedir.

İngilizce eğitimi ilk ilkokul döneminde zaman ve basit kelimeler ile öğrenme çalışmaları ile öğrenilmektedir. Zamanla yurtdışı bağlantılı şirketlerin yabancı dil konuşma durumları ile çalışanların bu yönde seçimi önem kazanmaktadır. Yabancı dil olarak en az İngilizce bilinmesi ile iş imkanı artmaktadır. İngilizce ne zaman öğrenilmeli, süreç nasıl işlemektedir? Şeklinde konular hakkında bilgileri inceleyelim.

Çocuklarda İngilizce Eğitimine Ne Zaman Başlanır?
Çocuklarda İngilizce Eğitimine Ne Zaman Başlanır?

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Hayat içerisinde pek çok alanda İngilizce kelimelere rastlamak mümkündür. Günlük hayat içerisinde terimler, ürünler ve markalar tarafından İngilizce kelimeler içermektedir. İngilizce ve başka dil öğrenilmesi artık mecburi durumda olmaktadır. Çalışma şeklinizi iyi konumda olmasını düşünüyorsanız en az İngilizce bilinmesi gereklidir. İngilizce öğrenilirken zaman kavramının kavranması ile kolaylıkla başka dilleri de öğrenilmesi sağlanmış olacaktır. Eski zamanlar içerisinde İngilizce’nin yaygın olmadığı dönemlerde bilen kişi sayısının az olmasından kaynaklı dil bilgisine sahip kişiler kolaylıkla iş sahibi olabilmektedir. Günümüzde yabancı dil merakı artarak çocuklarda İngilizce eğitimine ne zaman başlanır? Sorusundan yola çıkarak her yaşın İngilizce öğrenmesi gereklidir.

İngilizce öğrenmenin nedeni olarak;

  • Üniversite döneminde eğitim sağlanması amacı
  • İyi iş konumuna sahip olmak için
  • Çocukların ileride dil sevilerinin gelişmesi ve gelişimlerinin önemi açılarından dolayı yabancı dilin önemi oldukça zaman geçtikçe önem kazanmaktadır.

Üniversite dönemlerinde yurtdışı gezi ve kısa süreli eğitim sayesinde dil bilmenin önemi ve gerekliliği daha çok önem taşımaktadır. Bilinç kişiler çocuklarının ilerde istemesini beklemeden küçük yaşlarda oyunlarla dil öğretmenin çalışmalarını yapmaktadır. Anne ve babalar dil bilmelerine rağmen küçük yaş içerisindeki çocuğa kolay ve rahat akış içerisinde öğrenmesi için tecrübeye sahip olamaya bilmektedir. Bu durumda uzman ekiplerimiz tarafında dil öğrenme konusunda çocukları günlük yaşantıları içerisinde öğrenmeleri sağlanmış olacaktır.

İngilizce Öğrenme Metotları

İngilizce öğrenmenin yaş seviyesi ne kadar düşük olur ise öğrenme şekli o kadar kolay olmaktadır. Yetişkin insanlar dil öğrenme konusunda çalışma koşulları, eğitimleri ve zamanları konusunda yeteri kadar vakit ayıramaya bilmektedir. İngilizce öğrenilirken yapılan en büyük hata zamanları ve olayları Türkçe düşünülerek cevap verilmeye çalışılmasıdır. Dil bilgisi konusunda iki dil birbirinden farklı şekilleri kullanmaktadır. Farklı ülkelerin kalıplarının birleştirilmesi sonucunda dil eğitiminde aksaklığa neden olabilmektedir. Dil öğrenme metotları olarak İngilizce dil bilgisini en iyi şekilde öğrenilmesi ve ona uygun şekilde düşünülmesi önerilmektedir.

Çocuklarda Dil Öğrenme Yaşı

Çocuklarda dil öğrenme yaşı ne kadar küçük olur ise o kadar verim sağlanmaktadır. Bebeklikten itibaren nesneleri iki dil şeklinde öğretilmesi sağlanabilmektedir. En uygun zaman olarak genellikle iki yaş sonrası aileler olarak düşünülmektedir. Nesnelerdeki her kelimeyi bilmesi ve çocukla günlük yaşantı içerisinde konuşulması şekilde öğretme şekli en yaygın olanıdır. Çocuklarda pek dil yaşı yok sayılabilmektedir. İstenilen zamanda çocuğun durumuna bağlı olarak başlanılabilmektedir. İstenilirse küçük kelimeler ile istenilirse tüm nesnelerin kavramı sağlandıktan sonra öğrenme dönemi başlayabilmektedir.

Çocukluk Döneminde Dil Öğrenme Faydaları

Yetişkinlerin öğrenme şekli ve durumları ile çocukların ki farklı olmaktadır. Yetişkinler tek bir dil öğreniminde zorlanma yaşar iken çocuklar bir kaç dil birden öğrenebilmektedirler. Çocukların oyun ve günlük yaşam şeklinde öğrenmesi sayesinde sıkılmadan ve görev gibi düşünmeden kolaylıkla öğrenmiş olmaktadırlar. Çocukluk döneminde öğrenilen her bilgi unutulmamakta ve ileri ki dönemde dil seviyesinin artması daha akıcı ve doğru öğrenimini sağlanması olacaktır.

Bir cevap yazın