You are currently viewing En İyi TOEFL Ve IELTS Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
En İyi TOEFL Ve IELTS Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

En İyi TOEFL Ve IELTS Kursu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yurt dışında lisans öğrenimi ya da yüksek lisans öğrenimi almak isteyenler ve çalışmak isteyenler için bazı okul ve iş yerlerinde belirli seviyede İngilizce bilme şartı aranmaktadır. Bu şartı isteyen okullar İngilizce dil seviye ölçümünü TOEFL, IELTS gibi sınavlar ile gerçekleştirir. Öğrenciler kendi ülkelerinde bu sınavlar için hazırlık yapabilir.

Aynı zamanda yurt dışında da bu sınavlar için hazırlık kursu veren merkezler bulunmaktadır. Ülkemizde bu sınavlara hazırlık yapmak isteyenlerin doğru tercih yapması son derece önemlidir. Yanlış kurs seçimi hayatınızın en önemli seçimlerini kaçırmanıza neden olabilir. Bu bakımdan en iyi TOEFL ve IELTS kursu seçimi için hassas davranmak gerekmektedir.

TOEFL Kurs Seçimi?

Tüm dünyada en fazla geçerliliği bulunan İngilizce sınav TOEFL sınavıdır. Bu sınavda ana dili İngilizce olmayan öğrenciler yer alır. Sınava girenlerin İngilizceyi yazma becerileri ölçülür. Bunun yanı sıra silin konuşulduğu gibi ve üniversitelerde kullanıldığı gibi kullanma becerileri de ölçülmektedir. Bu sınavda öğrencilerin farklı 4 dil yeteneğini seçecek yetilere bakılmaktadır.

  • Konuşma
  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma

Dil becerileri ölçülerek verimlilik ölçümü bu sınav ile yapılmaktadır. Kurs seçiminde öğrencilerine bu yetilerin hepsini iyi bir beceri ile kazandıran merkezler tercih edilmelidir. Alınan eğitim ile eğitim dili İngilizce olan okullarda başarılı bir şekilde dinlemek, yazmak, dinlerken soru sormak gibi beceriler kazanılmış olmalıdır. Aynı şekilde kullanım dili İngilizce olan iş ortamlarında da bu becerinin rahatça gösterilmesi gerekir. Kurs seçiminde bu becerinin size en başarılı şekilde verilecek olmasının garantileri alınmalıdır.

Yeni Nesil TOEFL Testleri

Her sınavda olduğu gibi TOEFL sınavında da zamanla bir değim gerçeklemektedir. Kurs seçiminde öğrencilerine yeni nesil kurs imkanları sağlayan merkezler tercih edilmelidir. Bu sınavlarda konuşma bölümü bulunmaktadır. Öğrenciler için kulaklık ve mikrofon sağlanarak sınav gerçekleşir. Öğrencilerin konuşma sırasında verdikleri cevaplar dijital olarak kaydedilir ve uzmanlar tarafından değerlendirilir.

  • TOEFL sorularında ve zaman çizelgesinde
  • Okuma bölümünde 60- 100
  • Dinleme bölümünde 60- 90
  • Konuşma bölümünde 20
  • Yazma bölümünde 50

Dakikalık zaman dilimleri bulunmaktadır. Ayrıca okuma ve dinleme bölümünden sonra 10 dakika ara verilir. Sınav konu ve teferruatına hakim olan bir kurs ile çalışmak size kolaylık sağlayacaktır.

IELTS Kurs Seçimi

Internationel English Language Testing System, İngilizcedeki yeterliliğinizi ölçmek için yapılan bir sınavdır. Uluslar arası arenada iş bulmak isteyenler ya da eğitim almak isteyenler bu sınava girmektedir. Her yıl dünya genelinde bu sınava giren öğrenci sayısı 1 milyonu bulmaktadır. 120 ülkede gerçekleştirilen IELTS sınavı 6 bini aşkın kurum tarafından gerçekleştirilir. Bu sınavda kurs seçimi yapmak isteyenler kurs merkezi yeterliliklerini kontrol etmelidir. Aynı zamanda kursun sınav ve öğrenci değerlendirmeleri ilk etapta incelenmelidir.

IELTS Nedir?

IELTS sınavı toplamda 2 saat 45 dakika sürmektedir. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma bölümlerinden oluşan sınavda her bölümün kendine göre süresi bulunur. Bu sınavda dinleme bölümü 30 dakika sürmektedir. TOEFL ya da IELT sınavlarında üstün başarı göstermek isteyen öğrenciler olarak kurs merkezimizde yeni nesil eğitim sistemi sunuyoruz.

Sınavlarda istenen becerilerin tamamını eksiksiz bir şekilde sağlamak için gerekli ortam ve gereçleri sağlıyoruz. Öğrencilerimizin seviyesine uygun olarak sunduğumuz eğitim programımızda eksiklerinizi telafi imkanı sunuyoruz. Kaderinizi belirleyecek kadar önemli olan bu sınavlarda titiz bir eğitim uyguluyoruz. İngilizce için en zor sınavlar arasında yer alan TOEFL ve IELTS sınavları bizimle beraber kolaylaşarak size yeni kapılar açıyor.

Bir cevap yazın