You are currently viewing IELTS Eğitiminde Yüzde 100 Başarı Garantisi Mümkün Mü?
IELTS Eğitiminde Yüzde 100 Başarı Garantisi Mümkün Mü?

IELTS Eğitiminde Yüzde 100 Başarı Garantisi Mümkün Mü?

IELTS Eğitimi almak isteyen ve bu konuda kararsız olan birçok adayın merak ettiği soru; IELTS eğitiminde yüzde 100 başarı garantisi var mı? Bu sorunun cevabını eğitim alacağınız kurum verebilmelidir. Sizlere verilecek eğitimin kalitesi ve kurumun kendine, eğitmenlerine güvenmesi sonucu bu garanti verilebilir.

Dünya genelinde birçok adayın sınava katılmak adına aylar öncesinden hazırlandığı IELTS sınavı, University of Cambridge ESOL Examinations, British Council ve IDP Education Australia ile düzenlenir. Tüm dünyada geçerli ve itibarlı olan bu sınava giren adaylar başarılı olmak adına birbiriyle yarışır. Dünya genelinde kurumlarda, üniversitelerde ve diğer sektörlerde geçerli olan bu sınavdan başarılı olmak için destek eğitim önemlidir.

IELTS Sınavı Bölümleri

IELTS sınavı; genel ve akademik olarak yapılır. Genel sınav kapsamında İngilizce konuşan ülkede çalışmak ya da İngilizce bilgisini ölçmek adına katılabilir. Akademik sınavda ise İngilizce olarak öğrenim görme konusunda yeterliliğe sahip olunması için gerekli bilginin ölçüldüğü sınavdır. 1 aydan önce sonuçlar açıklanır ve isteyenler tekrar sınava katılabilir. Sınavdan puan alan kişiler ise bu sınavdan aldığı sonucu 2 yıl kullanabilir. Avusturya ve Kanada gibi ülkelere göç etmeyi düşünen kişiler için ön koşul bulunan bir sınavdır.

IELTS Eğitiminde Verilen Eğitim Süreçleri

IELTS sınavı için gerekli tüm bilgiler öncelikle adaylara kurum tarafından verilir. Sınavda dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi bölümler olur, bu bölümlerin nasıl ilerlediği konusunda eğitim verilmektedir. Sizi bölümlerden başarıyla geçmeniz adına, gereken bilgilerle donatır. Uzman eğitimcilerin yönlendirmesi, çalışmalar, ücretsiz eğitim materyalleri, birebir ders imkânı ile kısa sürede programlı bir sınava hazırlık süreci geçirirsiniz. Eğitimde başarısız olmak mümkün olsa da %100 garanti veren nadir kurumlar bulunur. Bu genellikle eğitim kalitesine olan güvenle ilgilidir.

Eğitim süreci;

  • Bölümlerle ilgili pratik eğitim
  • Bölümlerle ilgili uygulamalı eğitim
  • Çıkmış sorular ile ilgili çalışma
  • Sınava hazırlık adına çalışma programı düzenlenmesi
  • Sınav günü hakkında detaylı bilgi

Eğitmenler tarafından aklınıza takılan tüm sorular giderilir. Sınavda ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olarak, heyecanı üzerinizden atarsınız. Çalışma programı eğitmenler tarafından düzenlenir ve sınav tarihine kadar tam olarak hazırlanmış olursunuz.

IELTS Eğitiminde Önemli Olan Eğitim

Eğitimler arasında writing, speaking gibi bölümler yer alır. Öncelikle writing bölümü iki ayrı bölümden oluşur. Akademik sınavda yer alan şablonda bulunan bilgi hakkında 150 kelime rapor yazılmalıdır. İkinci bölümde bir durum hakkında 250 kelime düşünce yazılmalıdır. Genel sınavda rapor kısmı 150 kelime, görüş ise 250 kelime olmalıdır. Speaking bölümü 10–15 dakika sürelidir. Görüşmede hobiler, yaşadığınız yer, kişisel sorular gibi birçok konuya cevap vermeniz gerekir. Özel bir konu hakkında konuşmanız da sınavda önemlidir. Son sürelerde genel konularda konuşulur ve süre tamamlanır.

IELTS Sınavı Soru Dağılımı ve Süreleri

2 saat 44 dakika sınav süresinde; 4 bölümden oluşan dinleme bölümü 40 sorudan oluşur ve 30 dakika sürer. Genel İngilizce okuma bölümü ise 3 bölümden oluşur, 40 sorudur ve 60 dakika sürer. Akademik İngilizce okuma bölümü 3 bölüm, 40 sorudan oluşur ve 60 dakikadır. Genel İngilizce yazma 2 konudan oluşur, 150–250 kelime olarak 30 dakika sürer.

Akademik İngilizce yazma ise 2 konudan oluşur, 150–250 kelimelik 60 dakika sürelidir. Konuşma testi bölüm süresi 12–14 dakika sürer. Bölüm olarak sınavınız değerlendirilir. Test Rapor Formu olarak sonuçlar sizlere sunulur. Biz bu süreçte her zaman yanınızda oluyoruz ve başarınız adına sürekli ücretsiz eğitimler sunuyoruz.

Bir cevap yazın