You are currently viewing Ielts Hangi Sıklıkta Düzenleniyor?
Red seal and imprint "IELTS" on white surface

Ielts Hangi Sıklıkta Düzenleniyor?

Kendine yabancı dil ile eğitim veren akademik alanlarda, iş hayatında yine yabancı dil ile kariyer hedefi bulunanların girme yükümlülüğü olan Ielts sınavı kişilere birçok yeni dünyanın kapısını açan bir sınav türüdür. Yurt dışında çalışma ve yaşama hayali kuranların bu sınava girmesi büyük önem arz etmektedir. Zira bazı ülkeler çalışma ve göçmenlik izinleri için uluslararası niteliği olan bu sınavın sonuçlarını şart koşmaktadırlar. İngilizce yeterliliğinin sınandığı sınava kurumumuzda hazırlanarak girebilirsiniz. Peki, Ielts hangi sıklıkta düzenleniyor? Sınava kağıt üzerinde ve bilgisayarlı ortamlarda olmak üzere iki farklı yöntem ile uygulanmaktadır ve biz sizleri her iki durum içinde en iyi olabileceğiniz seviyede hazırlamakla yükümlüyüz.

Ielts Sınavının Düzenlenme Zamanı

Bu sınav 30 günlük zaman dilimi içerisinde ortalama 8 ile 10 sınav arasında bir sıklıkta düzenlenmektedir. Sınavın yazılı kağıt üzerinde yapıldığı yerler olduğu gibi bilgisayar üzerinden online olarak düzenlendiği de olmaktadır. Bu sınav yani Ielts hangi sıklıkta düzenleniyor? kurumumuz tarafından ayda birkaç kere düzenlenen sınav toplamda dört aşamadan oluşuyor ve 2 saat 45 dakikalık bir süre içerisinde tamamlanıyor. Sınavda eğitimini verdiğimiz konular üzerinden farklı şekilde değerlendirilen öğrenci arkadaşlarımız başarılı bir puan almaları neticesinde sınav yeterliliği arayan kurum, kuruluş ve ülkeye başvurularında sonuç belgelerini ibraz edebiliyorlar.

Sınavın Ana Başlıkları Nelerdir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi sınav 2 saat 45 dakika zaman zarfı içinde 4 ana başlıktan oluşmaktadır.

Ana başlıklar içinde ise;

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma
  • Konuşma testleri bulunmaktadır.

Her sınavın kendi içinde zorlukları olacaktır muhtemelen ama sizlere verdiğimiz ilgili ve üst düzey eğitim sayesinde IELTS sınavını kolaylıkla verebilecek ve uluslararası bir yeterliliğe sahip olabileceksiniz. Ielts hangi sıklıkta düzenleniyor? sorusuna cevap vermek gerekirse eğer haftanın birçok günü büyük şehirlerdeki sınav merkezlerinde sınava geçekleştirilmektedir.

Sınavın Puanlama Ölçütü Nasıldır?

IELTS sınavı temel olarak 0 ile 9 arası bir puanlama sistemi ile değerlendirilmektedir. Sınavda kalma geçme gibi terimler kullanılmamaktadır. Başarı ortalaması olarak ele alınan bir yapısı vardır sınavın. Hiç sınava girmeyen adaylar 0 puan ile değerlendirilirken alanında uzman olan ve sınavda üst düzey başarı gösteren adaylar da 9 puan ile ifade edilmektedir. Kurumumuzun sizler için hazırladığı ders programları ve üst düzey yeterlilikteki hazırlık aşamalarından faydalandıktan sonra siz öğrenci arkadaşlarımız da sınavda üst düzey yeterliliğe sahip puanlar alabileceksiniz.

Sınavın Oturumları Kaçar Dakikalık Süreler İle Yapılıyor?

Sınavlar 4 ana başlık altında düzenlenirken her bir oturum tek bir günde tamamlanabilmektedir. Sadece Konuşma sınavı sınavdan önce veya sonraki bir günde yapılmaktadır. Bunun dışında kalan oturumlar yani dinleme, okuma ve yazma testleri tek oturumda farklı süreler verilerek gerçekleştirilmektedir. Okuma için 60 dakika süre verilmektedir ve sınav iki bölümden oluşmaktadır. Yazma ise yine 60 dakikalık süre içerisinde iki farklı bölümden oluşmaktadır. Dinleme sınavı ise 30 dakikalık süre sınırı içinde gerçekleştirilmektedir. Dinleme sınavı 4 bölüme ayrılır ve her bölümde öğrenciye 10 soru sorulur. Sınav, konuşma testi de eklenince tam olarak 2 saat 45 dakika içinde tamamen bitmiş olur.

IELTS Sınavında Yüz Yüze Eğitimin Önemi

Yüz yüze eğitim dünya üzerinde en başarılı eğitim metotlarının başında yer almaktadır. Kurumumuz ve yetkinliğini ispat etmiş eğitim kadromuz ile yüz yüze eğitimde IELTS sınavı hazırlığında sizlere yardım etmek için hazırız. İyi bir başarı puanı almak ve hayalinizdeki aşamaya bir an önce ulaşmak istiyorsanız eğer yüz yüze eğitimin verebileceği faydadan vazgeçmemenizi tavsiye ediyoruz. Ielts hangi sıklıkta düzenleniyor? Sorusu için de her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın