You are currently viewing İleri Seviye İspanyolca Eğitimi
İleri Seviye İspanyolca Eğitimi

İleri Seviye İspanyolca Eğitimi

Dil öğrenme konusuna ilginiz varsa öğrenme aşamasında olduğunuz dilin kurallarını, gramer bölümünü, kelimelerini öğrenmeniz ve ilerleyen seviyelerde metin okuma ve çeviri çalışmalarına ağırlık vermeniz gerekmektedir. İleri seviyede İspanyolca eğitimi için öncelikle dil seviyenizin belirlenmesi önemlidir. Hangi seviyede olduğunu bilmek, bir öğrenme planı oluşturmak için faydalıdır. Bu plan doğrultusunda ilerlenirse dile hakimiyet üst düzeyde olacaktır. Gerçekten de İspanyolca düzeyinizi ileri seviyelere çıkarmak istiyorsanız kendi seviyenizden başlayarak adım adım ve istikrarlı bir çalışma stili kısa zamanda büyük sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

İspanyolca Dil Seviyenizi Öğrenin

İspanyolca dil seviyenizi öğrenmek için belli kurs merkezlerine gidip, uygulanan seviye tespit sınavlarına girebilirsiniz. Eğer kurs merkezi yerine evde kendi kendinize öğrenmeyi tercih ederseniz, kolayca internet üzerinde araştırmalar yapıp online seviye tespit sınavlarına ulaşarak, bu sitelerde seviyenizi kolayca öğrenebilirsiniz. Böylece ileri seviye İspanyolca eğitimi için seviyeniz tespit edilir. Bu seviyeler A1-C2 arasındaki konulardan oluşmaktadır. Daha sonra dil bilginize ve seviyenize göre eğitim almaya başlayabilirsiniz. İspanyolca dilinde seviyeler kurlardan oluşmaktadır.

Bunlar;

  • İnicial
  • Principiante
  • İntermedio 1
  • İntermedio 2
  • Avanzado
  • Avanzado Superior seviyeleridir.

Seviyeler sırasıyla başlangıç, başlangıç üzeri, ön orta, orta, orta ileri ve ileri seviyedir. İleri seviye İspanyolca (Avanzado Superior) İspanyolca edebi ve ileri seviye metinlerini rahatlıkla okuyabilen, roman okuması yapabilen, etkin şekilde konuşabilen, makale yazıları ve kompozisyonlar yazabilenlerin oluşturduğu üst seviyedir.

İleri Seviye İspanyolca Eğitimi
İleri Seviye İspanyolca Eğitimi

Dil Kurslarında Eğitim

Eğer ileri seviye İspanyolca eğitiminizi dil okullarında almak isterseniz, bunun için internet üzerinden güvenilir ve kapsamlı kurslara ulaşabilirsiniz. Başvurduğunuz dil okulu öncelikle size bir seviye tespit sınavı uygulamakta, dil bilginize ve aldığınız puana göre uygun seviyeden eğitime başlamaktadır. Belli bir ücret karşılığında kaydolabileceğiniz dil okulları, hem Türk hem İspanyol hocalardan ders alarak daha detaylı bir şekilde yabancı dile hakim olmanızı sağlar. İleri seviye bir İspanyolca kursunda metinler üzerinde detaylı okumalar ve yazma çalışmaları yaparak dili kullanma becerinizi geliştirebilirsiniz.

Online İspanyolca Eğitimi

İleri seviye İspanyolca eğitimi almak için kendinize uygun bir dil okulu bulamazsanız yada bu kadar bütçe ayırmak istemezseniz Online İspanyolca eğitimi tam size göredir. Online eğitim için internette kısa bir araştırma sonucu bir çok platformda yüklenmiş videoları izleyerek dili geliştirebilirsiniz veya online dil kursu paketlerine abone olabilir, makul ücretler karşılığında İspanyolca seviyenizi arttırabilirsiniz.

Online dil kurslarında hocalarla birebir eğitim almanız öğrenme sürecinize katkı sağlayabilir. Ayrıca bir diğer önemli nokta, içinde bulunduğumuz pandemi süresince ve olabildiğince evde kalmaya çalıştığımız bu dönemde, dil eğitimine online siteler üzerinden devam etmeniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz bizce en mühimdir.

Bol Bol Okuma ve Alıştırma

Yeni bir dil öğrendiğimizde o dile uygun olarak kitaplar okuyarak dile aşina olmaya başlarız. Kelime haznemiz ve grammer bilgimiz ileri seviyeye çıktıkça öğrendiğimiz dili günlük hayata adapte etmeye çalışarak o dilde düşünmeye ve üretmeye başlarız. İspanyolca eğitiminde ileri seviyeye ulaşmış olmak artık dile büyük oranda hakim olmayı gerektirir. Bunun içinde bol bol okuma yapmak önemlidir.

İspanyolca roman ve hikayeleri okumak hem dili daha iyi konuşmamızı hem de yazma kabiliyetimizi geliştirir. Okuma yapmanın yanı sıra İspanyolca dizi ve filmler izlemek de kelime haznemizi oldukça geliştirir. İspanyolca’yı ileri seviye öğrenmek gerçekten tutkuyla yapılabilecek bir iştir. Bu sebeple İspanyolca şarkılar dinlemek ve şiirler okumak da dilin duygusal metinlerde nasıl işlendiğine dair önemli ipuçları verebilir.

Bir cevap yazın