You are currently viewing İngilizce Eğitim Aktiviteleri
İngilizce Eğitim Aktiviteleri

İngilizce Eğitim Aktiviteleri

İngilizce öğrenmek günümüz şartlarında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında her daim karşımıza çıkan dillerden bir tanesidir. İngilizce öğrenmek eskiden çok zor bir şey gibi düşünülür ve baştan işe ön yargılı başlanılırdı. Günümüz şartlarında öğrenme daha da kolaylaştı. Bunda eğitim veren kurumların sayısının artması kadar İngilizce eğitim aktiviteleri ve olanaklarının da artması etkili olmuştur. Artan teknoloji her yaş grubu için İngilizce eğitim almak oldukça pratik bir işlemdir.

Konuşma Sınıfları

İngilizce eğitim aktiviteleri denildiği zaman ilk akla gelen konuşma sınıflarıdır. Konuşarak öğrenmek yazarak öğrenmeye göre her zaman daha etkili bir yöntemdir. Konuşarak öğrenmek özellikle günlük İngilizce öğrenen gruplarda büyük oranda başarı sağlamaktadır. Konuşma grupları her seviye için kendi arasında gruplandırılmaktadır ve bu gruplara Türk hocaların yanı sıra yabancı hocalarda rehberlik etmektedir. Aynı zamanda konuşma sınıfları farklı kişilerin ve arkadaş gruplarının bir araya geldiği bir grup olduğu için farklı aksanlarda ve seviyelerdeki kişilerle konuşmak için de iyi bir ortamdır.

İngilizce Eğitim Aktiviteleri
İngilizce Eğitim Aktiviteleri

Ücretsiz Materyal ile Gün Boyu Eğitim

Günümüzde bazı kurslar hala materyal desteği yapmazken biz kurs olarak her türlü materyali ücretsiz olarak öğrencilerimize sunmaktayız. İster online olsun ister yazılı olsun bizim kursumuz da materyaller ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu materyaller de aslında 7 gün 24 saat boyunca öğrencilere sağlanan birer aktivitedir. Çalışan ya da okuyan kişiler gün içindeki boşluklarını her an aktivite ile doldurabilirler. Bunun için her daim kursa gelmeye gerek duyulmaz. Kursun sağladığı destek ile her an her yer istenilen zaman da yapılabilir. Bu destek oldukça etkili ve verimli bir destektir. Zamanın yetmediği çağımızda her dakika istenilen şartlarda çalışma olanağı sunulması en büyük avantajlardan bir tanesidir.

Online Eğitim Desteği

Dil öğreniminde günümüz teknolojisine uygun bir diğer destek ise online eğitim desteğidir. Online eğitim desteği araba kullanırken, toplu taşıma araçlarında her an her yerde sunulan bir ücretsiz aktivite programı olarak kabul görmektedir. Burada öğrenciler eksik kaldıklarını düşündükleri konuları tekrar edebilir, İngilizce konu çalışabilir, konuşmaları dinleyebilir. Program içerikleri kurstan kursa değişmekle birlikte oldukça geniş bir alana sahiptir.

Bir öğrencinin öğrenme sürecinin kesintiye uğramadan devam etmesi için gerekli görülen her şey düşünülmüştür. Online eğitimde öğrenciler her an kurstaymış gibi eğitim alabilirler. Zamanın ve mekanın önemi olmaz. İnternet bağlantısının olduğu her yer bir eğitim alanıdır. Okumak ve dinlemek için sunulan en iyi imkanların başında gelmektedir.

Ders Telafi İmkanı

Kursumuzda ders telafi imkanı da bulunmaktadır. Eğitim programlarında ders telafileri mutlaka olması gereken olanakların başında yer almaktadır. Kurs kaydı yaptırılmadan önce de sorgulanması gerekmektedir.

Ders telafi imkanları neden önemli diye düşünülecek olursa;

  • Çalışan ve bundan dolayı ders kaçıran insanlar için kurtarıcı bir faktördür.
  • Ders telafileri bire bir özel eğitim gibi düşünülmelidir.
  • Hoca ile bire bir ya da çok küçük bir grup eşliğinde yapılmaktadır.
  • Ders telafi imkanından dolayı hiçbir konuda eksiğiniz olmaz derse gidemediğiniz zamanlarda ek bir zaman ayırarak açığınızı kapatabilirsiniz.
  • Ders telafi saatleri genellikle öğrencinin istediği zamanlarda hoca ile ortak bir zaman belirleyerek yapılmaktadır.

Birçok insanın önemsemediği ders telafileri aslında bir kursun temel taşları arasındadır. Ders kaçırmam diyen öğrenci grubu çok azdır bundan dolayı irdelenmesi gereken konular arasında yer almalıdır. Küçük bir ayrıntı bazen tüm eğitim döneminin toparlayıcı faktörü olabilir.

Bir cevap yazın