You are currently viewing İngilizce Eğitimin Süresi
İngilizce Eğitimin Süresi

İngilizce Eğitimin Süresi

İngilizce dünya dili olarak kabul ediliyor. Dünyanın pek çok ülkesinde sadece İngilizce bilerek bile kolayca iletişim kurabilirsiniz. Bu nedenle bile İngilizce bilmek son derece önemlidir. Her ne kadar İngilizce bilen kişi sayısı her geçen gün artsa da ne yazık ki tam olarak İngilizce bilen ve kendini rahatlıkla ifade edebilen kişi sayısı oldukça azdır. İngilizce eğitimi veren bir firma olarak her seviyeye uygun İngilizce eğitimimiz bulunuyor. Ancak eğitimde herkes için aynı kaynaklar kullanılsa da herkes aynı süre zarfında aynı verimi bulamıyor.

Yabancı dil eğitiminde net bir süre belirlemek oldukça güçtür. Bu nedenle İngilizce eğitimin süresi kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Eğer İngilizceyi seven ve devamlı olarak İngilizce konuşmaktan hoşlanan biriyseniz bu süre sizin için daha az olacaktır. Açıkçası İngilizce eğitiminde net bir süre belirlenmesi doğru değildir. Ancak seviyelerin hangi zaman dilimine yayılacağı belirtilebilir.

İngilizce Eğitimin Süresi
İngilizce Eğitimin Süresi

İngilizce Eğitimi Nedir?

Yabancı dil eğitimi, günümüz şartlarında her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. Bu kadar önem verilen bir alanda iyi bir eğitim alınması ise son derece önemli oluyor. İngilizce eğitimi, yabancı diller alanında en çok talep gören eğitim grubudur. Bizde yabancı diller alanında aktif olarak hizmet veren bir firma olarak İngilizce eğitimi ile ilgili devamlı olarak çalışmalarda bulunuyoruz. İngilizce eğitiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Aslında İngilizce eğitimi verilmesi sanıldığı kadar zor değildir. Sadece dikkat edilmesi ve alanında iyi olan eğitimcilerle çalışılması önemlidir.

İngilizce Eğitiminde Süre Belirlemek

Eğitimde süre belirlemek diye bir şey söz konusu olmamalıdır. Ancak gerek müfredat gerekse sınavlara hazırlanan öğrenciler için süre belirlenmesi oldukça önemlidir. Pek çok öğrenci özellikle sınavlara hazırlık döneminde adeta zamanla yarışıyor. Bu nedenle İngilizce eğitiminde net olmasa da bir süre belirlemek ve her bir seviyeye uygun zamanda eğitimi başlatıp bitirmek önemlidir. Bizde İngilizce başta olmak üzere pek çok dilde eğitim verdiğimiz için seviyelere uygun olacak şekilde süreleri belirliyoruz. Buna bağlı olarak İngilizce eğitiminde seviyeye göre ve sınavlara uygun olarak belli bir süreyi belirlemek durumundayız.

İngilizce Eğitiminde Seviyeler

Her dilin belli bir seviyesi bulunuyor. Dilde seviye belirlemek için birtakım testlerin yapılması gerekiyor. Bu testlerin amacı kişinin İngilizce dilbilgisi ve gramer konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğunu bilmek için yapılıyor. Aynı zamanda seviye belirleme sınavlarının yapılması bir kişinin İngilizce başta olmak üzere pek çok dili zaman kaybetmeden daha kısa sürede öğrenmesine neden oluyor.

İngilizce eğitiminde seviyeler şunlardır:

  • A1 seviyesi
  • A2 seviyesi
  • B1 seviyesi
  • B2 seviyesi
  • C1 seviyesi
  • C2 seviyesi

Şeklinde bu seviyeler devam ediyor. Bu seviyeler en temelden başlayıp en ileri seviyeye doğru gidiyor. Buna bağlı olarak her bir seviye için farklı bir öğrenme süresinin olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bizde İngilizce ve diğer dillerde eğitim veren bir kurum olarak her bir seviye için ayrı bir zaman dilimi belirleyerek bu zamana uygun olacak şekilde eğitim vermeye özen gösteriyoruz.

Yabancı Dil Eğitiminde Zaman

Bir dili öğrenmeye başlamak büyük bir zaman isteyen bir süreçtir. Her ne kadar İngilizce pek çok kişinin az çok bildiği bir dildir. Bu nedenle İngilizce öğrenmeniz daha kısa zamanda ve daha kolay olacaktır. İngilizcenin belli bir temeli olduğu için temel seviye yerine daha ileri seviyelerden başlayarak zaman kazanabilirsiniz. Yabancı dil eğitiminde öğrenmeyi sağlayan en kolay unsur o dile ilgili olmaktır. Eğer biraz temeliniz varsa ve İngilizceyi seviyorsanız eğitimimiz sayesinde oldukça kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın