You are currently viewing İngilizce ile Dünyaya Entegre Olun

İngilizce ile Dünyaya Entegre Olun

Dünyaya entegre olun – İngilizce öğrenin

Modern dünya, nerdeyse tüm ülkeleri kapsayacak biçimde İngilizceyi ortak dil olarak kullanır. Buna sebep olarak, dünyayı kapsayan inovasyonların bu dilin konuşulduğu ülke olan Amerika birleşik devletler tarafından yapılması ilk sebep olabilir. Zira teknoloji, hayatımızı bütünüyle sarmıştır ki, bir teknoloji araçlarının tür isimlerini dahi orijinallerinden alıntılamış durumdayız. Örneğin telefon, Türkçe bir kelime değildir. Benzeri şekilde otomobil, radyo, televizyon gibi terimlerin tamamı bize dışarıdan geldi. Yani aslında İngilizce hayatımızın tam da merkezinde yer alıyor. Bu durumda da İngilizce öğrenmek ve yabancı dil eğitimi almak gibi konular da doğal olarak oldukça önemli bir hale geliyor. Çünkü artık bu yeterlilik bir seçenek değil. Kaldı ki, artık internet teknolojisinin de hayatımıza tüm hatlarıyla girmiş olması, bu yönde mecburi bir motivasyonu da ortaya çıkarıyor.

Tabii bu durum, iş hayatında ve akademik yaşantıda da İngilizcenin önemini artırıyor. Öyle ki, ne iş yaparsak yapalım, dünyayı izlemek ve anlamak için İngilizce biliyor olmamız gerekir. Bununa birlikte akademik yaşantımızda kullanacağımız kaynakların da birçoğu yine İngilizce olacağından, hedefleri belirlerken, planlama araçlarının içerisine İngilizce öğrenmek maddesini de mutlaka eklemeliyiz.

Mesleki ve akademik İngilizce

Mesleki İngilizce ve akademik İngilizce, genel İngilizce standartlarından biraz ayrı eğitim klasmanlarıdır. Burada mesleki terminoloji ve iş dünyasının genel terminolojisini de kapsayan bir eğitim süreci söz konusudur. Özellikle mühendislik ve hukuk gibi özel jargonu bulunan meslekler için çok özel İngilizce eğitim programları uygulanır ki, her şeye rağmen kişinin meslek terimleri sözlüğünü sürekli yanında bulundurması gerekebilir. Akademik İngilizcede ise hem genel akademi literatürü, hem de çalışılmakta olan alana ait özel terminoloji öğrenilmelidir. Bu sayede uluslar arası standartlarda bir meslek mensubu veya akademisyen olabilmek mümkün olacaktır.

Hızlı İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Meslek hayatınız, akademik kariyeriniz ve bireysel gelişiminiz için İngilizce öğrenmek elbette atacağınız en olumlu adım olacaktır. Ancak, hızlı İngilizce öğrenmek, kolay İngilizce öğrenmek ve İngilizce öğrenmenin kısa yolları gibi çabalar maalesef efektif sonuçlara ulaşmanızı sağlamaz. İngilizce eğitimi, dünyanın her yerinde hemen hemen aynı programlar üzerinden verilir. İngiltere ve Amerika’daki dil eğitimi otoriteleri tarafından geliştirilen programlar, zaten mümkün olan en kısa sürede en efektif eğitimi verebilmek için programlanır. Bizim gibi alanında uzman eğitim kurumlarına ise bu eğitim programlarını en iyi şekilde sunmak düşecektir. Biz sizin için herhangi bir amaçla yabancı dil eğitimi hizmetlerini, en uygun koşullarla sunuyoruz. Şimdi bizimle iletişime geçerek, kayıt tarihleri, kurs fiyatları ve diğer koşullarla ilgili detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın