You are currently viewing İngilizce Özel Ders Nedir?
İngilizce Özel Ders Nedir?

İngilizce Özel Ders Nedir?

İngilizce özel ders nedir diye merak edenler için hazırlanan bu yazıda bütün bilgileri detaylarıyla bulabilirsiniz. İngilizce dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında yerini aldı. Hatta ortak dil olarak kabul edildiği için bütün ülkelerce öğrenilmesine önem verildi. Birçok iş yeri ve Dünyaya açılan sektörlerin işçi alımında ilk koşul İngilizce dilini bilenmesidir.

İngilizce dilini öğrenmek için yapılan en büyük yanlışlardan biri mantığını es geçip ezberleme yoluna gidilmesidir. Halbuki bu süreci uzatıp size sıkıcı bir zaman dilimine sokar. Yabancı dil öğrenmek için özel dersler yardımıyla istediğiniz noktaya gelebilirsiniz.

Özel ders almak İngilizce öğrenme seviyenizi artırıp sizi istediğiniz konuşma potansiyeline getirecektir. Özel dersi istediğiniz gibi hızlandırıp yavaşlattığınız için birebirde daha iyi öğrenmeniz sağlanır.

İngilizce özel dersi hakkında merak edilenler ve daha fazlasını yazıda bulabilirsiniz.

İngilizce Özel Ders Nedir?
İngilizce Özel Ders Nedir?

İngilizce Özel Ders Almanın Faydaları

İngilizce altyapısınız olmadan öğrenmek zaman alır. Zamandan kayıp yaşamamak için İngilizce özel dersi yöntem ve stratejilerini kullanmanız gerekir. İngilizce özel dersine başvuru yapmadan önce hedefinizi ve zaman programınızı belirlemeniz gerekir.

Özel ders için başvuru yaptığınız zaman sizlere öğrenme stilleri, amaçlar, kadrolardan ve programlar hakkında bilgi verilecektir. Ardından sizlere düzenlenen seviye tespit sınavı ile seviyeniz ölçülerek program planlaması yapılır.

Sizler için hazırlanan İngilizce özel ders programı ücreti hakkında kısa bilgiler verilir. Bu süreçleri verimli atlatmanız için maddi açıdan destekler ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. İngilizceyi sadece derslerle sınırlı bırakmayıp hayatınızın bir parçası haline gelmesi için çalışmalar yapılır.

Teoriye ve bilgiyle sınırlı şekilde özel dersler işlenmez. Bunun yanında günlük, haftalık ve aylık konuşma pratikleri yaptırılarak yaşamınızda kullanmanız sağlanır. İngilizce özel dersi okuma, yazma, konuşma, anlama gibi becerileri kazandırmak ve ilerleyen dönemlerde kullanmanız amaçlanır.

İngilizce Özel Ders Almanın Avantajları

İngilizce öğrenmek için alınan en basit eğitimler yeterli olmayabilir. Hayalleri ve hedefleri arasında uluslararası iletişim ve İngilizce öğrenmek olan kişiler özel derslere ihtiyaç duyarlar. İngilizce gramer bilgisini artırıp çeşitli alanlarda etkin bir şekilde kullanılmak istersiniz.

İngilizce özel dersi almanın avantajları:

  • İngilizce sınıfta öğrendiğinle kalmaz.
  • İngilizce özel dersi ile dilinizden anlayan birini bulmuş olursunuz.
  • Dikkat dağınıklığı oluşturan ögeler minimum hale getirilir.
  • Akran zorbalığı etkisinden kurtulursunuz.
  • İngilizce dersi size özel olur ve öğrenme hızınız artar.
  • Öğretmen size özel olduğu için istediğiniz şekilde yönlendirebilir merak edilenleri daha hızlı öğrenirsiniz.
  • Vakit ve nakit kazandırır.
  • Hata yapmaktan korkmazsınız.
  • İngilizce özel dersi sizin öğrenme hızınızı artırarak çokça pratik yapmanız sağlanır. Böylelikle İngilizce hayatınızda yerini alır.

İngilizce Özel Ders Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

İngilizce özel dersi almak isteyenler öncelikle kendini tanımalı ve kendini bu konuda yeterli hissetmelidir. Kendinde İngilizce öğrenebilirim inancı olmalıdır. Ardında İngilizce özel dersini size en uygun şekilde öğretecek öğretmeni araştırmanız gerekir.

İngilizceyi neden öğrenmeniz gerektiğini belirlemeniz gerekir. Öğrenme stilinizi özel ders alırken uygulamalısınız. İngilizce öğrenme amacınız planlama üzerinde çokça etkili olacak. Bu yüzden amacına göre ayrılan İngilizce özel derslerden birini seçersiniz.

İngilizce Öğrenme Amacı ve İngilizce Öğrenme Seviyeleri

İngilizce özel dersleri öğrenme amaçlarına göre kendi içinde yöntem ve stratejilerde farklılaşmaya başlar. Bunun için İngilizce öğrenme amacınızı doğru belirlemek gerekir. İngilizce öğrenme amaçları genel İngilizce, iş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve sınav İngilizcesi olmak üzere dörde ayrılır. İngilizce öğrenme seviyeleri için Temel Seviye(A1-A2), Orta İngilizce Seviyesi(B1), Orta Üstü İngilizce Seviyesi(B2), İleri Düzeydeki İngilizce Seviyesi(C1) gibi sınavlar yapılır.

Bir cevap yazın