You are currently viewing Lise Boyunca İngilizce Öğrenmenin Akademik Faydaları

Lise Boyunca İngilizce Öğrenmenin Akademik Faydaları

Eğitim hayatında özellikle de lise boyunca yabancı dil eğitimi alınmasının ileride kişiye akademik olarak pek çok faydası bulunmaktadır.  Çoğu üniversite günümüzde eğitimini yabancı dilde vermekte olup ya hazırlık sınıfının okunmasını ya da akademik dil testi sınavının atlanmasını şart olarak koymaktadır. Dolayısı ile lise hayatı boyunca yabancı dil eğitimi almış ve bu konuda temeli olan bir öğrencinin çalışarak ya da olan bilgileri ile bu sınavı geçmesi ve bir yılını kurtarma şansı mümkün olabilmektedir. Ayrıca yabancı dil eğitimi almış olan bir öğrenci üniversitede İngilizce olarak verilen dersleri de daha iyi anlamakta ve başarılı olmaktadır.

Bunların yanında özellikle de yurt dışında okumak isteyenler için İngilizce dil eğitimi almış olmak çok önemlidir. Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için lise hayatında yabancı dil eğitimi almış olmak çok büyük bir avantajdır.

Lise boyunca İngilizce öğrenmenin akademik kariyer yaparken de karşımıza yararları çıkmaktadır. Üniversite kişinin mesleki eğitimini alırken bu alanla ilgili konularda detaylı araştırma yapmasını gerektirmektedir. Bu araştırmalar dünya çapında yapılan çalışmalar arasından yapılacağı için İngilizce eğitim almış olmanın bu aşamada da oldukça faydası bulunmaktadır. Ayrıca akademik hayat boyunca yapılacak olan İngilizce ödev sunumlarında akıcı olarak konuşabilen, sorulanları anlayabilen öğrenciler daha başarılı olmaktadır. Tüm bunlardan da anlaşıldığı gibi öğrencilere lise eğitiminde ikinci bir dil olarak İngilizcenin öğretilmesi ile gelecekte akademik olarak daha başarılı ve donanımlı bireyler yetiştirilmesini sağlayacaktır.

Örgün Eğitimde İngilizce

Ülkemizde örgün eğitim sistemi içerisinde İngilizce, ders saati bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak eğitim standartları okul şartlarında çok da yüksek değildir. Bu nedenle öğrenciler yüksek kredilere sahip İngilizce eğitimleri alıyor olsalar da, çok yüksek başarı elde etmeleri pek mümkün olmamaktadır. Hatta lise İngilizcesinin neredeyse hiç işe yaramadığı da çoğu zaman ifade edilir. Bu nedenle lise boyunca özel kurslardan İngilizce eğitimi almak, zamanı doğru değerlendirmek bakımından oldukça önemlidir. Biz Amerikan Kültür İngilizce kursu programlarımızda, her yaş ve seviyeden öğrenci için İngilizce eğitimleri veriyoruz. Kariyer planlamadan, İngilizce akademik sınavları hazırlanmaya kadar birçok alanda verdiğimiz eğitimlere hemen katılım sağlayarak, gelecekte ihtiyaç duyacağınız niteliklere şimdi sahip olmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın