You are currently viewing Pilotluk Ve Hosteslik İçin İngilizcenin Önemi

Pilotluk Ve Hosteslik İçin İngilizcenin Önemi

Tüm dünyada ve dolayısıyla ülkemizde havacılık sektörü için geçerli olan tek dil İngilizcedir. Bu alanda çalışan herkesin belirli düzeylerde bir İngilizce bilgisine sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır. Özellikle pilotluk ve hosteslik için olmazsa olmaz şartlardan birisi olan ileri düzey İngilizce bilgisi aranan en önemli özelliklerdendir.

Pilotluk ve hosteslik hem prestij açısından hem de sunduğu maddi imkanlar açısından olukça değerli meslek gruplarındandır. Eğitim ve hazırlık süreçleri hayli zorlu olan bu meslekler için aranan birçok şart arasında İngilizce ’de yer almaktadır. İngilizce tüm dünya havacılık sektöründe kullanılan bir dildir. Ülkemizde yapılan uçuşları örnek alırsanız kalkış öncesi yapılan tüm anonslar önce ana dilimiz ile ardından İngilizce olarak yapılmaktadır. Bu durum tüm dünya için geçerlidir. Bu nedenle Pilotluk – Hosteslik İçin İngilizce en önemli konulardan birisidir.  Ve havacılık sektöründe faal olan her firma ileri düzey İngilizce bilgisi olan kişileri göreve almaktadır.

Thy İçin İngilizce

THY artık sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en prestijli havayolu şirketlerinden birisidir. Sunmuş olduğu kaliteli ve kusursuz hizmet onu bu konumlara getirmiştir. THY kurumunda çalışan ve özellikle pilot ve hostes olarak görev alan herkes ileri düzey bir İngilizce bilgisine sahiptir. Bunun için THY tarafından özel olarak seviye tespit ve yeterlilik sınavları yapılmaktadır. Ancak bu sınavlarda başarılı olan kişiler ilgili görevlere atanmaktadır. Diğer tüm özellikleri ve vasıfları tam olsa bile, yeterli İngilizce puanı alınmadığı taktirde pilot ya da hostes olarak çalışılması söz konusu değildir.

THY İngilizce sınavı özel bir sınavdır. THY bu sınav için dünyanın en güvenilir şirketlerinden birisini görevlendirmiştir. Bu şirketin ismi DynED şirketidir.  Bu şirket tarafından yapılan ve tamamen şeffaf ve tarafsız olan İngilizce sınavları sonucuna göre THY personel alımı yapmaktadır.  Kısacası Dyned Sınavı pilotluk ve hosteslik için çok önemli bir adımdır.

DynED Sınavı Hakkında Merak Edilenler

DynED sınavı adını sınavların yapıldığı şirketten alıyor. Dünyanın en güvenilir şirketlerinden birisi olarak bilinen DynED şirketi THY için özel sınavlar düzenliyor. Ve THY Kurumu bu sınavlar sayesinde personellerinin İngilizce seviyesini ölçüyor ve buna göre iş alımları yapıyor.

DynED bilgisayar yazılımı üzerinden yapılan bir sınav türüdür. Bu sınav ile kişilerin genel dil yetenekleri ölçülmektedir. Sınav süresince sizlere sorular soruluyor ve bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre yeni sorular aktarılıyor. İki bölümden oluşan sınavda sorulara vermiş olduğunuz yanlış yanıtlar sizlerin sınavdan elenmesine neden oluyor. Part 1 için fazla sayıda hatalı yanıt verdiyseniz Part 2’ye geçme şansınız olmuyor. Üst üste sorulan tüm sorulara sıra ile doğru yanıt verdiğinizde sistem sizleri çok daha zorlu soruların olduğu bir alana yönlendirebiliyor. Birçok kişi tarafından DynED sınavı belirli bir düzyede ingilizce bilen kişilerin kolaylıkla geçtiği bir sınav olduğu sanılsa da aslında istatistiklere bakıldığında birçok kişi Part 1 bölümünde yaptığı hatalardan dolayı daha Part 2 bölümüne geçemeden eleniyor ve bu eleme nedeni ile sonraki mülakatlara çağrılmıyor.

Aksaray Amerikan Kültür Dil Kursu İle DynED Hazırlık Süreci

Sizlerde THY İngilizce sınavı olan DynED için başarılı sonuçlar almak istiyorsanız bu süreçte Aksaray Amerikan Kültür Dil Kursu ile eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Bu sınav için özel olarak hazırlanmış olan dil eğitim programlarına dahil olabilirsiniz. Böylelikle zorlayıcı bu sınavda kaliteli bir eğitim ile ancak başarılı olabilirsiniz. Bu konuda gerekli olan tüm detaylar için web sayfamızı ya da kurs merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.