Rusça Dil Eğitim Seviyeleri

Rusça Dil Eğitim Seviyeleri
227

Yabancı dil öğrenmek, sevenler için oldukça zevkli bir eylemdir. Günümüzde sadece İngilizce artık yeterli değil. Başka diller de öğrenmek gerekir. İngilizceden sonra genelde Almanca öğrenilir. Ancak daha nüfuzlu diller öğrenmek size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Örneğin Rusça, size pek çok alanda fayda sağlayabilir. Ticaret, satış, turizm, denizcilik ve daha pek çok alanda çalışabilirsiniz. Eğer Rusça dil eğitim seviyeleri hakkında endişeleriniz varsa, bu kursla tüm endişelerinize son verebilirsiniz. Rusça zorlayıcı bir dildir ve büyük bir sabır gerektirir. Alfabesi göz korkutur ancak alfabeyi öğrenip okumaya başladığınızda dili daha fazla öğrenmek isteyeceksiniz.

Rusça Dili Nasıl Öğrenilir?

Rusçayı öğrenmek için ilk olarak alfabeyi güzel bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir.

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  Rusça öğrenmek için sırasıyla şu adımlar gerçekleştirilmelidir;

  • Alfabeyi ezberlemek
  • Okumaya başlamak
  • Rusça el yazısı öğrenmek
  • Kolay kelimeleri ezberlemek
  • Rusça dilbilgisine başlamak
  • Dinleme alıştırmaları yapmak
  • Rusça diziler, filmler izlemek veya müzik dinlemek
  • Bol bol konuşma pratiği yapmak

  Bunlar Rusçayı doğru ve sağlam bir şekilde öğrenmenin adımlarıdır. Bunları yaparken sık sık tekrar yapmayı unutmayın. Böylece dil daha kısa sürede pekişecektir.

   Rusça Dil Eğitim Seviyeleri
  Rusça Dil Eğitim Seviyeleri

  Alfabeyi Öğrenmek

  Rusçada Kiril alfabesi kullanılır. Zorlayıcı bir alfabedir. Ancak düzenli çalışırsanız en geç 1 haftada tam olarak ezberlersiniz ve harfleri tanırsınız.

  Okuma Alıştırmaları Yapmak

  Alfabeyi güzel bir şekilde öğrendikten sonra kısa metinler ya da diyaloglar okumaya başlayın. Böylece harfleri daha iyi tanıyacaksınız ve ne kadar çok okursanız telaffuzunuz o kadar gelişecektir.

  Rusça El Yazısı

  Ruslar, ekranlarda görülen düz yazı ile yazmazlar. El yazısı harfleri kullanırlar. El yazısı harfleri düz yazı harflerinden farklıdır. Bunu öğrenmek için özel defter almalısınız ve sürekli harf alıştırmaları yapmalısınız.

  Kelime Ezberlemek

  El yazısını da güzelce öğrendikten sonra, artık başlangıç seviyesindeki kelimeleri ezberlemeye başlayabilirsiniz. Bir deftere el yazısıyla bu kelimeleri yazmaya çalışın. Yazdıkça hem el yazısına daha çok alışacaksınız, hem de kelime ezberlemeniz kolay ve hızlı olacak.

  Rusça Dilbilgisi Öğrenmek

  Rusçada her kelimenin bir cinsi vardır. Cinsler son harfe göre belirlenir ve oldukça fazla istisna kelime vardır. Öncelikle kelime cinslerini oturtmanız gerekir. Daha sonra geniş zaman öğrenebilirsiniz. Sonra sıfatlar ve isimlere göre sıfat çekimleri ve ardından zarfları öğrenebilirsiniz. Başlangıç seviyesindeki konular bunlar olacaktır. İlerledikçe geçmiş zaman, gelecek zaman, bitmiş ve bitmemiş fiiller gibi daha kapsamlı konulara girebilirsiniz.

  Dinleme Alıştırmaları

  Önce bir ses kaydı dinleyip kağıt üzerindeki alıştırmaları devamlı olarak yapmak size çok şey katar. Aynı şekilde Rusça diziler, filmler izlemek de çok şey katar. Rusça şarkılar dinlemeli ve söylemeye çalışmalısınız. Hem kulağınız gelişir hem de telaffuzunuz gelişir.

  Diziler, Filmler Ve Kitaplar

  Türkçe altyazılı Rusça filmler ve diziler sizin için oldukça yararlıdır. Alıştıkça altyazısız izlemeye başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra, basit kitaplarla başlayarak okuma egzersizleri yapabilirsiniz. Dilerseniz telefona indirebileceğiniz uygulamalar da vardır. Kelime oyunları da son derece faydalıdır.

  Pratik Yapmak

  Derslerinize aktif olarak katılın ve hocanın her sorduğu soruya bir cevap hazırlamaya çalışın. Böylece düşünme hızınız artar ve özgüveniniz artar.

  Kaliteli Dil Eğitimi

  Etkili ve akıcı bir yabancı dil eğitimi için, bizim kursumuzu tercih edin. Avantajlı fiyatları ve donanımlı hocalarıyla kursumuz sizler için en güzel hizmeti vermektedir. Günümüzde yabancı dilin önemi oldukça büyüktür ve kursumuz bu noktada gerçek anlamda profesyonel ve iddialıdır. Siz de İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ya da İspanyolca öğrenmek istiyorsanız, kursumuzla hemen iletişime geçmelisiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Amerikan Kültür Aksaray
  Amerikan Kültür Aksaray
  Merhabalar, İstanbul Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

  Ücretsiz Eğitimler ve İndirim İçin Formu Doldurunuz.