You are currently viewing Rusça Kursu Eğitim Yöntemleri
Rusça Kursu Eğitim Yöntemleri

Rusça Kursu Eğitim Yöntemleri

Yabancı dil öğrenmek, bireyin kendini geliştirmesi açısından çok önemlidir. Dil öğrenmek insanların kültürlerini arttırır. Donanımlı, sosyal ve kendini rahat ifade edebilen bireyler olmasını sağlar. Bir yabancı dili, güzelce öğrenirseniz iş dünyasında da iyi yerlere gelebilirsiniz.

İngilizce dilinin evrensel olduğu tartışılmaz bir gerçektir fakat artık İngilizce eskiye göre popülaritesini yitirmeye başlamıştır. Yine çok kullanılır ama bilen insan çok olduğu için, diğer dünya dilleri daha popülerdir. Bu dünya dillerinden birisi de Rusçadır. Oldukça zor ve nüfuslu bir dil olan Rusça, size hiç tahmin edemeyeceğiniz kapılar açabilir.

Rusça Dil Kursu

Rusça dilinde her şeyden önce alfabe çok zorlayıcıdır. Rusçada Kiril alfabesi kullanılır. Kiril alfabesini akıcı bir şekilde öğrenmek ve harfleri doğru telaffuz edebilmek için epey bir çaba gerekir. Kiril alfabesinde 33 tane harf vardır ve bunlardan ikisi işarettir. Bu işaretler sertleştirme ve yumuşatma işaretleridir. Dil kursunda Rusça kursu eğitim yöntemleri sayesinde harflerin doğru telaffuzunu hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Rusçada Seviyeler Nelerdir?

Rusçada dil seviyeleri de İngilizcedeki gibidir.

Rusça seviyeleri şunlardır;

  • A1 (temel seviye)
  • A2
  • B1
  • B2
  • C1 (profesyonel seviye)

A1 seviyesinde Rusçanın altyapısı oluşturulur. Kelime cinsleri öğrenilir, basit okumalar yapılır ve kısa cümleler kurulabilir. A2 seviyesinde dilbilgisi daha yoğun bir şekilde görülür. Zamanlar, ismin halleri ve pek çok istisnai durum anlatılır. B1 seviyesinde artık daha uzun cümleler kurulmaya başlanır ve ileri dilbilgisi konuları verilir. B2 seviyesindeki bireyler zorlanmadan cümle kurabilir ve çeviri yapabilirler. C1 seviyesi ise artık ana dil gibi bilmektir. C1 olan bireyler Rusya’da çok rahat yaşayabilir.

Rusça Çok Zor Bir Dil Midir?

Yabancı dil öğrenmek başlı başına zorlayıcı bir aktivitedir. İngilizce dili, öğrenilmesi en kolay dil olarak bilinir ancak onun için bile özel bir çaba sarf etmeniz gerekir. Rusça dili, gerek alfabesi gerek dilbilgisi kurallarıyla oldukça zahmetli bir dildir. Dil öğrenmeyi seven insanlar ve buna yatkın olan insanlar çok rahat bir şekilde öğrenebilir. Rusça çok zor da olsa aslında çok zevkli bir dildir. Bazı insanlar çok daha çabuk öğrenirken, bazı insanların daha fazla zaman ayırması gerekir. Yatkınlığa ve çabaya göre değişir.

Rusça Kursu Eğitim Yöntemleri
Rusça Kursu Eğitim Yöntemleri

Rusça Nasıl Geliştirilir?

Rusçayı geliştirmek için bol bol yazı yazmalısınız. Yazı yazarken el yazısını öğrenmelisiniz. El yazısı ve düz yazı harfleri farklıdır. Resmi belgeler ve bilgisayar yazısı haricinde hep el yazısı kullanılır. El yazısını bol bol pratik yaparak pekiştirmelisiniz. Öğrenince dilbilgisi kurallarını, kelimeleri sürekli not almalısınız. Yazmazsanız yol kat edemezsiniz. Yazınca her şey aklınızda çok daha kolay kalır.

Rusça Konuşma Pratiği

Siz de etkili Rusça kursu eğitim yöntemleri ile konuşma pratikleri yapabileceksiniz. Kursta ana dili Rusça olanlar sayesinde Rusçayı çok daha pratik konuşabileceksiniz. Rusçayı hızlı konuşabilmek için tamamen Rusça düşünmelisiniz. Gördüğünüz her şeyi Rusçaya çevirin ve derslere aktif bir şekilde katılın. Gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

Rusça düşünmenin haricinde Rusça dinleme yapmalısınız. Rusça şarkılar, podcastler, diyaloglar, diziler, filmler ve radyolar sizin için çok faydalı olacaktır. Bir marketten ürün satın alırken arkasındaki Rusça açıklamaları okuyabilir ve kısa pratikler yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızın klavyesine Rusça sticker klavye yapıştırarak, bilgisayarda da yazı yazma pratikleri yapabilirsiniz. Bol bol yazma, dinleme, cümle kurma, çevirme ve konuşma pratiklerini düzenli yaparsanız, Rusçayı tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bu kurs sayesinde Rusça artık zor bir dil olmaktan çıkacak.

Bir cevap yazın