Rusça Kursu Hakkında

Rusça Kursu Hakkında
243

Yabancı dil öğrenmek herkesin hayali olan gerekli bir şeydir. Yabancı dil denince akla ilk İngilizce gelmektedir. İngilizce evrensel bir dildir ve hemen hemen dünyadaki her vatandaş İngilizce konuşabilir. Herkes çok akıcı olmasa da, temel konuşmayı bilir. İngilizceden sonra Almanca en çok öğrenen diller arasındadır. Fakat, daha nüfuzlu bir dil olan Rusça da yabancı dil konusunda git gide popülerleşmektedir. Siz de Rusça kursu hakkında bilgi almak istiyorsanız, online Rusça kursuna kaydolmalısınız.

Online Rusça Kursu

Rusça, çok sabır gerektiren bir dildir. Rusça öğrenmek istiyorsanız, kendinizi gerçekten vererek çalışmalısınız. Rusçada Kiril alfabesi kullanıldığı için zorlanabilirsiniz. Kelimeler de genelde uzun olduğundan, okunması zordur. Bu yüzden, temelinizi sağlam bir şekilde oluşturmalısınız. Bu da çok çalışmaktan geçer.

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  Rusça Eğitimi

  Hemen Rusça kursu hakkında neler yapıldığını öğrenmek için, hem eğlendiren hem de öğreten kursu tercih edin. Rusça eğitiminiz için öncelikle alfabe öğretilir. Rusçada düz yazı ve el yazısı birbirinden çok farklıdır. Alfabeyi tam anlamıyla ezberlemelisiniz. El yazısı şekliyle birlikte incelemelisiniz. Harflerin sesini tam olarak çıkarmalısınız. Alfabeyi güzelce öğrenemezseniz, kelimeleri çok yanlış telaffuz edersiniz. Alfabeyi sağlam bir şekilde oturtmalısınız.

  Rusça Dilbilgisi Nasıl Öğrenilir?

  Rusçada sizi en çok zorlayacak olan adım dilbilgisi kurallarıdır. Dilbilgisi için aceleci olmamalısınız.

  Dilbilgisi kuralları aşama aşama şu şekildedir;

  • Kelime cinslerini öğrenme
  • Kelimeleri çoğul yapmayı öğrenme
  • Sıfat çekimlerini öğrenme
  • Zarfları öğrenme
  • İsmin hallerini öğrenme
  • Zamanları öğrenme
  • Bağlaçları öğrenme
  • Hareket fiillerini öğrenme
  • Ön ekli fiilleri öğrenme

  Bunlar Rusça dilbilgisinin konularıdır. Bunların haricinde Rusçada çok fazla istisna vardır. Çoğul yaparken ve kelime cinslerini belirlerken bile çeşitli istisnalarla karşılaşacaksınız. Her kelimenin bir cinsi olduğunu asla unutmayın.

  Kelime Cinslerini Öğrenme

  Kelimelerin cinsleri, son harflerine göre belirlenir. Erkek, dişi ve nötr kelime cinsleri vardır. Çoğul kelimeler de vardır ancak çoğul, cins sayılmaz. İstisnaları ezberlemelisiniz.

  Kelimeleri Çoğul Yapmak

  Kelimeleri çoğul yapmak için de son harflerine göre bir harf getirilir. Bunu rusça kursu hakkında araştırma yaparken göreceksiniz.

  Sıfat Çekimlerini Öğrenme

  Kelimelerin cinsi ne ise, önüne getireceğiniz sıfatı da o cinse göre çekmelisiniz. Sıfatların yalın halleri, erkek cinsindedir. Kelimeye göre çekmelisiniz.

  Zarfları Öğrenme

  Bütün sıfatları, son harfini değiştirerek zarf haline getirebilirsiniz. Zarflar fiili nitelerler. Fiilden hemen önce veya hemen sonra kullanmalısınız.

  İsmin Halleri

  İsmin -e hali, -in hali, -de hali, -ile hali, -i hali ve yalın hali vardır. Bunları öğrenmeniz zaman alabilir. Özellikle bazıları zordur. Bol bol alıştırma yaparak öğrenmelisiniz.

  Zamanları Öğrenme

  Rusçada zamanlar çok basittir. Şimdiki zaman, geçmiş zaman ve gelecek zaman vardır. Geniş zaman da şimdiki zamanla aynıdır. Harf değişimleri biraz zor olabilir ama zamanla alışırsınız. Bunların haricinde bitmiş ve bitmemiş fiilleri ezberlemelisiniz. Bitmiş fiilleri kesin olan gelecek zamanda ve geçmiş zamanda kullanabilirsiniz. Geçmiş veya gelecek olması, fiilin çekimine bağlıdır.

  Bağlaçları Öğrenme

  Cümleleri pratik bir şekilde bağlamak için en sık kullanılan bağlaçları yazarak çalışmanız gerekir.

  Hareket Fiillerini Öğrenme

  Rusçada gitmek, gelmek, gezmek gibi fiiller çok farklı ve detaylıdır. Önündeki eklere göre bambaşka bir anlam verebilir. Bu konuya çok özen göstermelisiniz.

  Ön Ekli Fiiller

  Normalde bildiğiniz bir fiil, önüne başka bir ek daha alınca farklı bir anlama gelebilir. Bu tarz fiiller için çok ders dinlemeli ve pratik yapmalısınız. Kendiniz cümle kurup daha sonra da kendinizi kontrol etmelisiniz. Ön ekli fiiller konusunu bu şekilde yapabilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Amerikan Kültür Aksaray
  Amerikan Kültür Aksaray
  Merhabalar, İstanbul Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

  Ücretsiz Eğitimler ve İndirim İçin Formu Doldurunuz.