You are currently viewing Türkiye’de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?
Türkiye'de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?

Türkiye’de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?

Türkiye’de çeşitli nedenlerden dolayı yabancı dil olarak Arapça ve Rusça oldukça ön plandadır. Fakat bilinmesi gereken en önemli konu İngilizcenin dünya dili olduğudur. İngilizce dünya genelinde herkesin konuşması gereken yabancı dil olarak belirlenmiştir. Eğitim sektöründe yabancı dil olarak İngilizce öğretilmektedir. Ayrıca çeşitli sektörlerde kişiler İngilizce ile anlaşmaktadırlar. Bu nedenle Arapça ve Rusça her ne kadar önemli olursa olsun, işverenler ilk önce İngilizce dil bilgisine bakmaktadırlar. Yani Türkiye’de ikinci dil dendiğinde direk olarak akla İngilizce gelmektedir.

Türkiye'de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?
Türkiye’de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?

Zorunlu Yabancı Dil İngilizce

İngilizce uluslararası tanınırlığı olan bir yabancı dildir. Dünya üzerinde herkesin yabancı dil olarak İngilizce bilmesi gereklidir. Bu nedenle İngilizce Türkiye’de ikinci dil olarak öğrencilere öğrenilmelidir. Dünyanın her yerinde yabancı sektörlerde çalışan kişiler İngilizce bilmektedirler. Sosyal alanlarda çalışmayı gerektiren iş başvurularında da İngilizce bilmek çeşitli avantajlar sunmaktadır.

İngilizce bilmek sizlerin şu alanlarda çalışmanıza olanaklar tanımaktadır;

  • Emlak sektöründe çalışabilirsiniz,
  • Yabancı vatandaşlık ofislerinde çalışabilirsiniz,
  • Ticaret sektöründe çalışabilirsiniz,
  • Konsolosluklarda çalışabilirsiniz,
  • Otellerde çalışabilirsiniz,
  • Sosyal çalışmaların yapıldığı iş alanlarında çalışabilirsiniz.

Görüldüğü gibi İngilizce bilmek çeşitli alanlarda çalışmanıza imkan sunmaktadır. Özellikle iş başvurularında İngilizce bilmek sizlerin öne çıkmanıza destek olmaktadır. Dil eğitim merkezleri sayesinde bu dili öğrenebilirsiniz.

Arapça ve Emlak Sektörü

Ülkemizde son yıllarda özellikle Arap nüfusu artmış durumdadır. Bu durum emlak sektöründe Arapların egemen olduğu bir ortamı oluşturmuş durumdadır. Ülkemizin vatandaşı olmayan fakat ülkemizde gayrimenkul alanların çoğunluğunu Araplar oluşturmaktadır. Bu nedenle Arapça bilmek çeşitli emlak konut sektörlerinde ve gayrimenkul işlemlerinde çalışabilmeye olanak tanır. Arapça Türkiye’de yaşayan kişilerin öğrenmesi gereken yabancı diller arasında yer alıyor. Arapça bilmek hem havacılık sektöründe hem de gayrimenkul firmalarında sizlerin kariyer planlaması yapmanıza olanak tanımaktadır.

Rusça ve Turizm Sektörü

Rusça dili Türkiye’de yaşayan kişilerin kariyer hayatında önemli değişiklikler yapabilecek bir dildir. Özellikle turizm sektöründe değerli ve kullanışlı bir dildir. Rusya ile geliştirdiğimiz özel ilişkiler sayesinde her yıl milyonlarca Rus turist ülkemizin çeşitli yerlerini ziyaret ediyor. Rusça konuşmanın gerekli olduğu alanlarda bu sayede artış göstermektedir. Turizm sektöründe, otellerde, konaklama alanlarında, pansiyonlarda ve restoranlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda bu dili konuşan kişilere duyulan gereksinim artmış durumdadır.

Kaliteli Yabancı Dil Eğitimi

Bizler yabancı dil eğitimine oldukça önem veriyoruz. Kariyer hayatında, eğitim hayatında oldukça önemli olan yabancı dil öğrenmek bazen mümkün olmayabiliyor. Fakat bizler çeşitli öğrenme teknikleri kullanarak bu dilleri kısa sürede öğrenmenize olanak tanıyoruz. Dil bilgisinin yanı sıra pratikler yapmanız bizlerle mümkündür. Eğitimcilerimiz alanında uzman olan yabancı dil kullanıcılarıdır. Ayrıca sunduğumuz çeşitli sosyal imkanlar sayesinde hayatınızın birçok alanında bu yabancı dilleri geliştirebilme imkanınız bulunmaktadır.

Türkiye'de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?
Türkiye’de İkinci Dil Olarak Hangi Dil Seçilmeli?

Kaliteli Dil Hizmeti Sunuyoruz

İngilizce başta olmak üzere çeşitli yabancı dil eğitimleri veriyoruz. Verdiğimiz dil eğitimleri kesinlikle dil bilgisi ile sınırlı tutulmamaktadır. Hem kültürel eğitimler hem de sosyal eğitimler ile beraber dili pekiştirmeye de destek oluyoruz. Sosyal çalışmalarımız ile pratik yaparak dil bilginizi deneyimleyerek geliştirmenizi sağlıyoruz. Ayrıca eğitimlere anadil seviyesinde İngilizce konuşan eğitimciler katılmaktadır. Bu sayede konuşarak pratik yapabilirsiniz.

Dil bilgisi çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Bazen öğrenilen dilin hangi alanlarda kullanılacağı yönünde bilgi vermek gereklidir. Bu sayede öğrenciler dilin kullanım alanları ve öğrenim amaçları hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu bilgiler yabancı dili öğrenmeyi teşvik eder, kısa sürede yabancı dili kavrarlar.

Bir cevap yazın