You are currently viewing Çocuklarınıza İngilizce Konuşturmanın En Kolay Yolu
Çocuklarınıza İngilizce Konuşturmanın En Kolay Yolu

Çocuklarınıza İngilizce Konuşturmanın En Kolay Yolu

Günümüzde Dünya dili olan İngilizceyi bilmeyen kişi sayısı oldukça azdır. Hatta pek çok kişi ya da kurum için İngilizce artık bir yabancı dil olarak bile görülmüyor. Son dönemlerde yayınlanan iş ilanlarına bir bakıldığında artık İngilizcenin yabancı dil statüsünde olmadığı herkesin mutlaka bilmesi gereken bir dil olduğu ısrarla belirtiliyor.

Elbette her insan, İngilizceyi gayet iyi bilmeli ve akıcı bir şekilde konuşmalıdır. Bunun pek çok alanda oldukça olumlu etkileri olduğu biliniyor. Özellikle akademik ve kariyer açısından İngilizce bilmek büyük bir zorunluluktur. Çünkü Dünya üzerinde bulunan tüm akademik verilerin ve makalelerin çoğunluğu İngilizcedir. İyi bir eğitim ve kariyer için İngilizce kaçınılmazdır.

Bu durumun bilince olan pek çok ebeveyn çocuklarına daha küçük yaşlardan itibaren İngilizce öğretmeye özen gösteriyor. Bu nedenle pek çok ebeveyn harıl harıl çocuklarınıza İngilizce konuşturmanın en kolay yolu konusunda bilgi edinmeye çalışıyor. Her ne kadar İngilizce öğrenmenin kolay ve sihirli bir yolu olmasa da İngilizce öğrenmeyi çocuklar için eğlenceli bir hale getirmenin birçok yolu bulunuyor.

Çocuklarda İngilizce Eğitimi

Çocuk eğitimi oldukça zor ve özen isteyen bir süreçtir. Özellikle daha yeni okula başlayan çocuklarda ebeveyn ve öğretmen işbirliği çocuğun okula uyum sağlaması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Yeni okula başlayan bir çocuğun ilk öğrenmesi gereken şey kendi anadilinde okuma ve yazma olmalıdır.

Zaten kendi anadilinde okuma ve yazma öğrenmemiş birine çocuk ya da yetişkin hiç fark etmez İngilizce öğretmek pekte mümkün bir durum değildir. okuma ve yazma eğitimini almış bir çocuğa İngilizce öğretmek daha kolay olacaktır. Ancak eğer çocuğunuz okul çağında değilse de birkaç oyunla ufak tefek kelimeleri İngilizce olarak ifade edebilirsiniz.

Çocuklara İngilizce Öğretme Yolları

Yabancı dil öğrenmek her yaştan birey için eğlenceli ve ilgi çekici bir hal alabilir. Bunun için sadece çocuk olmanıza gerek yoktur. Ancak çocuklara bir şey öğretirken onu eğlenceli hale getirmek ya da bir diğer ifadeyle oyunlaştırmak daha kolay öğrenmesini sağlayabilir.

Bu nedenle çocukların İngilizce öğrenmesine yardımcı olacak şeyler şunlardır:

  • Çizgi film ve oyunlardan destek almak
  • İngilizce şarkılar dinletmek
  • Yaşına uygun İngilizce dizi ve film izletmek
  • Öğrendiklerini şarkılaştırmak
  • Çizgi roman ya da hikayelerin İngilizce okunması
  • Çocukla İngilizce konuşmaya çalışmak

Bu maddelerde yer alan kısımlardan bir ya da birkaçını uygulayarak çocuklarınızın İngilizce öğrenmesini kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenin En Kolay Yolu

Her şeyi öğretmenin en kolay yolu hiç şüphesiz öğreteceğiniz şeyi bir oyun haline getirmekte yatıyor. Bu durum özellikle çocuklarınızın üzerinde daha çok etkilidir. Her çocuk oyun oynamayı çok sever. Hatta zamanının büyük bir kısmını oyun oynayarak geçirmekten büyük bir keyif alır.

Sizde bu fikirden yola çıkarak çocuğunuza okul ya da kurs dışında kalan sürede sadece oyun oynayarak hem İngilizce öğrenimine destek olup hem de birlikte güzel zaman geçirebilirsiniz. Burada istediğiniz oyunu seçebilirsiniz. Ayrıca İngilizce oyun örneklerinden de destek almanız gayet mantıklıdır.

Çocuklara Yönelik İngilizce Eğitimimiz

Çocuklar geleceğin yetişkinlere olacaktır. Bizde bu bilinçte olarak çocuklara en temelde akıcı düzeye doğru İngilizce eğitimi verip gelecekte İngilizce öğreniminin ülkemiz için sorun oluşturmamasını istiyoruz. Özellikle çocuklar için ingilizce kursu açmış olduğumuz sınıflarda İngilizcenin yanı sıra pedagojik eğitime de özen gösteriyoruz. Çocuklar için özel olarak temin ettiğimiz İngilizce kaynaklarla dersleri Dünya standartlarında vermenin gururunu yaşıyoruz.

Bir cevap yazın