You are currently viewing İleri Seviye İngilizce Eğitimi
İleri Seviye İngilizce Eğitimi

İleri Seviye İngilizce Eğitimi

İleri seviye İngilizce Advanced seviyesi olarak bilinir. C1 ve C2 seviyeleri ileri seviye ingilizce eğitimi derslerinde görülen seviyelerdir. Bu seviyeleri başarıyla tamamlayan kişiler akıcı bir biçimde İngilizce konuşup anlama dinleme ve yazmada da oldukça iyidirler. İleri seviye İngilizce eğitimlerinde daha çok gramer ve dil bilgisi yoğunlukta olup bu kısımlarda öğrencilerimi geliştirmeyi çabalarız. İleri seviye İngilizcede artık anadilimiz gibi akıcı bir biçimde İngilizce konuşur hale gelinir ve hızlı bir şekilde konuşulanları anlama konusunda da bir sıkıntı çekilmez.

Seviyeler Nelerdir?

İngilizce öğrenmeye başladığınızda durumunuzu belirlemek amacıyla seviyeler belirlenir ve sırayla bu seviyeler geçilir. A1 seviyesi ilk başlangıç seviyesi olup bunu A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleri takip eder. A1 seviyesi başlangıç düzeyi olarak tanımlanır. Bu seviye tamamlandığının ufak İngilizce sohbetleri öğrendiğimiz kelimelerle gerçekleştirebilirsiniz.

Genellikle birkaç hafta içerisinde tamamlanan bu seviye ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde bir İngilizce seviyesine ulaşmış olursunuz. A2 seviyesi ise ortanın bir altı olarak bilinir. Bu seviyeye ulaştığınızda ise artık rahat bir şekilde günlük sohbetleri edebilir duruma gelebilirsiniz. Orta seviye olarak da B1 seviyesi gösterilir. B2 seviyesinde artık akıcı bir biçimde konuşmaya ve anlama başlayabilirsiniz. C1 ve C2 seviyelerinde de ileri seviye İngilizce öğrenme konumuna gelmiş olursunuz.

İleri Seviye İngilizce Eğitimi
İleri Seviye İngilizce Eğitimi

Seviye Nasıl İleri Düzeye Taşınır?

İngilizce öğrenmeye yeni başlıyorsanız ileri seviyeye ulaşmak için biraz daha yolunuz olacaktır. Bunun için önce A1 (Beginner) ve A2 (Elementery) seviyelerini tamamlamanız gerekir. Unutmamak gerekir ki temeliniz ne kadar kuvvetli ve sağlam olursa ileri seviyelerdeki konuları o kadar rahat anlarsınız. Daha sonra B1 (Pre – Intermediate) ve B2 (Intermediate) seviyelerini tamamlamanız gerekir. B2 ya da C1 seviyesine ulaştıktan sonra C2 seviyesine ulaşmak artık sizin çok daha kolay bir hal alacaktır. İleri seviye İngilizce düzeyine ulaşmak için bol pratik yapmak oldukça önemlidir. Bunun için profesyonel eğitmenler eşliğinde iyi bir İngilizce eğitimi almanız gerekir. Oldukça kısa bir sürede kaliteli bir eğitim alarak İngilizcenizi ileri seviyelere taşımanız mümkündür.

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Türkiye’de yabancı dil denilince ilk akla gelen dil tabi ki İngilizcedir. İngilizce dünyanın en fazla konuşulan dillerinin başında gelir. Günümüzde bu dili bilmeyen insanlar okulda ve iş yerlerinde birçok sorunla karşılaşırlar. Bunun sebebi ise İngilizcenin uluslararası kabul görmüş bir olmasından kaynaklanır. Yani dünyanın herhangi bir yerine gittiğiniz zaman ortak kullanılacak dil İngilizcedir. Bu yüzden muhakkak bilmemiz gerekli. İngilizce öğrenmek için diğer bir önemli sebepte internette karşılaştığımız içeriklerinin çoğunun İngilizce olması gösterilebilir. Herhangi bir konuda araştırma yaptığınız zaman İngilizce kaynakların ve içeriklerin daha fazla ve daha detaylı olduğunu göreceksiniz.

İleri Seviye İngilizce Bilmenin Avantajları

İngilizce uluslararası bir dil olduğundan dolayı bu dili bilmek bize oldukça olumlu sonuçlar doğuracaktır. Özellikle de ileri seviyede İngilizce biliyorsak bu durum kesinlikle bizim yararımıza olacaktır.

İleri seviye İngilizce bilmenin hayatımızda bize sağladığı avantajları sıralayacak olursak;

  • Kariyerimizi akademik anlamda devam ettirmek istiyorsak ileri seviye İngilizce biliyor olmamız şarttır. Çünkü araştırmalarımız ve makaleler karşımıza İngilizce olarak çıkacaktır.
  • -Günümüzde işe alım koşullarından biri de iyi derece İngilizce biliyor olmaktır. Mülakatlar bile İngilizce olarak gerçekleşir. İngilizce biliyor olmak işe alım sürecimizi oldukça kolay bir hale getirecektir.
  • Yurtdışında okumak isteyenler için de ileri seviye İngilizce biliyor olmak gerekir.
  • Daha çok insanla tanışıp yeni kültürleri tanıma şansınız olacaktır. Ayrıca ileri seviye İngilizce biliyor olmak uluslararası filmleri ve müzikleri hiç zorluk çekmeden anlamanızı sağlayacaktır.

Yukarıda bahsedilen avantajlar sadece bunlardan birkaçıdır. Günlük hayatınızda İngilizce bildiğiniz takdirde bunlar gibi onlarca avantaja sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın