Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


Neden Rusça Öğrenmeliyiz?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Neden Rusça Öğrenmeliyiz?

Slav dillerinden birisi olan Rusça günümüzde en önemli dillerden birisi olmuştur ve bu dile olan rağbet günden güne artmaktadır. Bu sebeplerle neden rusça öğrenmeliyiz? sorusuna yanıt bulacağız. Rusça geniş bir coğrafyada konuşulan dildir. Dünyada ise son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan dillerden birisi haline gelmiştir. Rusça görülmesi gereken bir ülkenin dilidir. Avrasya‘nın hakim dili olan bu dil ile bir çok kültür ile de tanışabilirsiniz. Bilim ve edebiyat konularında da bu dilin çok sık konuşulması Rusça’yı daha ön plana çıkarmıştır. Rusça zor bir dil değildir sadece gramer yapısı Türkçe’den farklıdır. Rusça ilk başta zor gelebilir fakat alfabesini ve temel gramer kurallarını öğrenirseniz bu dili öğrenmek daha keyifli hale gelir.

Dünyada En Çok Konuşulan Dillerden Biridir

Dünyada en çok konuşulan diller arasında Rusça ilk on sırada yer almaktadır. Rusya ile beraber Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Moldova, Litvanya, Letonya, Tacikistan, Belarusya, Kırgızistan, ve İsrail’de de konuşulan dildir. Rusya’nın siyasi etkisiyle Doğu Avrupa’nın çoğunda popüler ikinci dil olmayı başarmıştır.

Ruslar İngilizce Çok Bilmiyor

Rusya İngilizce bilme oranında en düşük ülkeler arasındadır. Rusların çok az bir kısmı İngilizce bilmektedir. Rus şehirlerinde Latin alfabesi ile yazılmış hiçbir işaret bulamazsınız. Bir turistin rüyası olarak maalesef geçmez. Rusya’yı seyahat etmek istiyorsanız en azından temel bir Rusça bilginiz olmadan etrafta dolaşamazsınız. Seyahatiniz esnasında Ruslarla iletişim kurmak için bazı cümleleri öğrenmeniz gerekir.

Rusça Öğrenmek Zor Bir Dil Değildir

Rusça öğrenmenin iki zorluğu vardır. Birinci zorluğu Kiril alfabesidir. Biraz gayret ile beraber 33 harfi çok kısa bir zamanda öğrenebilirsiniz. Harflerin şekilleri birbirine benzerdir. Bu sebeple beyninizin bu harfleri belirli seslerle nasıl ilişkilendirdiğini ayarlamalısınız. Birkaç gramer kuralı ile beraber Rusça’yı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Rusça Geleceğin Dilidir

Ekonomi veya ekonomi ile ilgili bir bölüm okuyorsunuz. Rusya, Orta Asya ve Doğu Avrupa’da çıkan iş imkanlarında Rusça bilmeniz gerekir. Rusça bildiğiniz takdirde bu iş imkanlarına çok kolay ulaşabilirsiniz. Rusça Güzel Dildir Bir çok insan zengin sesli harf çeşitlerini bulunduran dilleri daha çekici bulur. Bu diller arasında İtalyanca’da nasibini alır. Rusça Slav dili olmasıyla beraber büyüleyici bir dildir. Müzikal kalite yaratan zenginliğe de sahiptir. Rusça konuştuğunuz zaman bir melodi taşıyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz.

Rus Edebiyatı

Tolstoy, Çekov, Dostoyevski kitaplarını orijinal dilinde okumak istiyorsanız Rusça öğrenmelisiniz. Bu yazarların kitapları okunmaya değerdir bu sebeple kendi dilinizden ayrı orijinal diliyle de okumak isteyebilirsiniz. Bu sebeple Rusça’yı mutlaka öğrenmelisiniz.