You are currently viewing Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?
Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?

Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?

Rusça, zor bir dil olarak bilinir. Öğrenmesi diğer dillere göre bir miktar daha zor olan Rusça’da da seviyeler bulunur.

Rusça Nasıl Bir Dil?

Slav dilleri arasında yer alan Rusça, Hint- Avrupa dilleri arasında bulunmaktadır. Fransızca ile de ortak özellikler içermesine rağmen, her dil de olduğu gibi kendine has özellikleri de bulunmaktadır. Rusça, 33 harften oluşan Kiril Alfabesi’nden türemiştir.

Rusça Öğrenmek Zor Mu?

Rusça, dünyada diller arasında öğrenilmesi en zor diller arasında oldukça üst basamak olan 3.sırada yer almaktadır. Rusça’dan zor olan diğer iki dil ise, Arapça ve Mandarinidir. Rusça oldukça zor olarak gözükse de, öğrenilmesi imkansız düzeyde değildir. Rusça da öğrenilmesi gereken kolay kurallara hakim olunduğu takdirde gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Tabiki de aceleci olmamak gerekir. Yerine oturması gereken bazı zorluklar bulunmaktadır. Zorluklar aşıldığı zaman öğrenilmesi mümkün olur. Rusça’nın zorlukları şöyle sıralanabilir:

  • Telaffuz,
  • Karışık Gramer,
  • Harflerin Görünümü gibi çeşitli hususlar zor denilebilecek seviyede yer almaktadır.
Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?
Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?

Rusça’da Kesinlikle Öğrenilmesi Gerekenler

Her dili öğrenirken olduğu gibi Rusça’da da mutlaka öğrenilmesi gerekli bazı hususlar bulunur. Kesinlikle üst düzeyde öğrenilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Dil bilgisi,
  • Rus kültürü,
  • Rusça kelimelerin telaffuzu,
  • Kiril alfabesi,
  • Yeni kelimeleri fonetik anlaşılması,
  • Selamlaşma gibi hususlar öğrenildiği takdirde Rusça önemli derecede öğrenilmiş olur.

Rusça Dil Seviyeleri Nelerdir?

Rusça da çeşitli dil seviyeleri bulunmaktadır. Çoğu dil de olduğu gibi Rusça’da da 5 adet dil seviyesi bulunmaktadır. Dilin öğrenilme seviyesine göre yapılan sınavlar sonucunda, seviyeler tespit ediliyor. İlk seviye A1 seviye olarak bilinir. A2 seviye de A1 seviyenin bir üst düzeyidir. A1 ve A2 seviyeler temel kullanıcı seviyesi olarak bilinir. B1 ve B2 seviyeleri ise, bağımsız kullanıcı yani fena olmayan seviye olarak bilinir. C1 ve C2 seviyeler ise yetkin kullanıcı düzeyi olarak bilinir.

Rusça A1 (Başlangıç Seviyesi) Nedir?

A1 dil seviyesi, temel seviye olarak bilinmektedir. Biri ile tanışılabilir, kendini tanıtabilir, ilgi alanları, aile gibi konular hakkında sorulacak olan kolay sorulara rahat bir şekilde cevap verebilir. Eğer konuşmacı söylediklerini tekrarlarsa seviyeye uygun cümleler kurulabilen bir dil seviyesi olarak bilinir. Sadece temel sözcükler ve temel kalıplar, yavaş konuşulduğu takdirde anlaşılır. Kısa ve karmaşık olmayan cümleler anlaşılır. Selamlaşma, vedalaşma, birine seslenme, teşekkür etme gibi temel aktiviteler yerine getirilir. Rusça a1 (başlangıç seviyesi) nedir? Hakkında çeşitli bilgilerden bahsedilmiştir.

Bir cevap yazın