Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


Rusça Eğitimi

Bilgi Al

Rusça Eğitimi

Aksaray Amerikan Kültür, etkili ve kaliteli bir Rusça eğitimi sunarak müşterilerine dil becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olmaktan gurur duyar.

Uzman eğitmen kadromuz öğrencilere dilin karmaşıklıklarını anlama konuşma yazma ve dinleme becerilerini geliştirme konularında kapsamlı bir destek sağlar.

Eğitim programlarımız öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebilir ve interaktif öğrenme yöntemleriyle desteklenir. 

Pratik ve gerçek hayat senaryolarına dayalı konuşma pratiği imkanı sunarak öğrencilerin dil becerilerini günlük yaşamlarında etkili bir şekilde kullanmalarını hedefler.

Aksaray Amerikan Kültür öğrencilerin dil öğrenme sürecini keyifli ve motivasyon dolu bir deneyim haline getirerek onların başarılarına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.


İstanbul Rusça Kursu

İstanbul Rusça kursu arayışındaysanız ve bulduğunuz sonuçlar sizi tatmin etmiyorsa Amerikan Kültür Rusça kursu ile aradığınız profesyonel eğitime kavuşabilirsiniz. Kurumumuz profesyonel bir eğitimci kadrosuna sahiptir.

Amerikan Kültür bünyesinde gerçekleştirdiğimiz birçok dil kurslarımız (İngilizce, Rusça, Almanca, İspanyolca, Arapça, Fransızca vb.), aktivitelerimiz, online eğitimlerimiz ile Türkiye kapsamında en çok tercih edilen dil eğitim kurumları arasında başı çekmekteyiz.

Amerikan Kültür Rusça kursu İstanbul – Aksaray şubemiz ve diğer şubelerimiz ile öğrencilerimize uygulamalı dil eğitimi vermekteyiz. Diğer dil eğitimi kurumlarından farklı olarak Avrupa Dil Portfolyosu’na uygun standartta eğitim vermekteyiz. Amerikan Kültür olarak öğrencilerimize sunduğumuz imkanları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Kurumumuz, öğrencilerimizin ömür boyu yararlanabileceği şekilde her seviye için farklı aktivite ve kulüpler sunmaktadır.
  • Sınıf mevcutlarımız öğrencilerimizin derslerden en iyi şekilde yararlanabileceği şekilde ayarlanmaktadır. (Covid-19 salgını dolayısıyla sınıf mevcudumuz 6 kişi ile sınırlandırılarak, sosyal mesafe kurallarına uygun bir ortam oluşturulmuştur)
  • Eğitim süresince kullanılacak materyaller, öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  • Amerikan Kültür öğrencileri ikinci dil eğitiminden % 80 indirim ile yararlanabilmektedir.
  • Eğitim süresince devamlı takip yaptığı halde kur atlama sınavında başarısız olan öğrencilerimize ücretsiz olarak aynı eğitim tekrar verilmektedir.
  • Grup derslerine katılamadığınız durumlarda öğretmen ile birebir 4 saat telafi dersinden yararlanabilirsiniz.
  • Ayrıca mücbir sebeplerin olduğu durumlarda ara vermeden öğrencilerimize online eğitim desteği verilmektedir. MyKelime uygulaması ile öğrencilerimize online materyaller sunulmaktadır.

Başlangıç Seviyesi Rusça Eğitimi

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Kiril alfabesi ile yazılıp okunan, 33 harften oluşan ve Hint-Avrupa Dil Ailesi’nin Doğu Slav Dilleri arasında yer alan Rusçanın öğretimi konusunda oldukça profesyonel bir kadroyla hizmet vermektedir. Ana dili Rusça olan ya da Rus filolojisi üzerine akademik kariyer yapmış deneyimli eğitmenler tarafından birebir özel ders ve sınıf eğitimi seçenekleri ile eğitimler verilir.

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, 3-13 kişilik sınıflarda başlangıç seviyesinden ana dil düzeyine kadar konuşma ağırlıklı Rusça eğitimi vermektedir. Kiril alfabesinin öğrenilmesinden, vurgu ve tonlamalara, günlük konuşmadan akademik düzeye kadar geniş bir eğitim müfredatına sahip Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, öğrencilerine eğitim materyallerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Okuma, yazma, konuşma ve dinlemeden oluşan dört temel dil yetkinliğinin kazanılması için pratiğe önem veren Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Rusça eğitiminde de CEFR sisteminin seviyelendirme kurallarına bağlı kalır ve her kurun ortasında ve sonunda bir vize, bir final olmak üzere iki değerlendirme sınavı gerçekleştirir. Başarılı öğrenciler bir üst kura geçerken %90 devam zorunluluğuna uyduğu, ödev ve etkinliklerini tamamladığı halde sınavlarda başarısız olan öğrencilere bir defaya mahsus kur tekrarı da ücretsiz olarak verilir. 

Rusça Temel seviye (A1) alfabe, temel gramer ve günlük konuşmaları kapsar. Bu seviyeyi bitiren öğrenciler  günlük hayatta basit cümlelerle karşısındakilerle iletişim kurabilir. Kendilerini tanıtabilir ve kitap yazılarını okuyabilirler. 

Bir sonraki seviyede (A2) gerek öğrenilen sözcük sayıları ile gerekse zamanları, cümle ve fill yapısını öğrenen öğrenciler daha akıcı bir iletişim kurmaya başlarlar. 

Orta seviyede (B1) artık öğrenci hem konuşma hem yazı diline hakim olmaya başlar, yurt dışına çıktığında rahatlıkla kendini ifade eder, ilgi alanı olan konularda hazırlık yapmadan konuşabilir.

Orta üstü seviyede (B2) öğrenci ana dili Rusça olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilir. Uzun hazırlıklı ve hazırlıksız konuşmalar, sunumlar için gerek kelime bilgisine gerekse gramer yetkinliğine sahiptir. Yurt dışında kendi mesleği ile ilgili profesyonel hayatta yer alabilir, çalışıp kariyer edinebilir. 

Rusça eğitimi Ana dil seviyesinde (C1) hiç zorlanmadan her türlü konuşmaya ve tartışmaya katılabilir, kendini oldukça akıcı şekilde ifade eder, deyimleri ve mecaz anlamları kullanır ve anlar.

Rusça Dil Kursu Fiyatları

Rusça dil kursu fiyatları, Rusça dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Ayrıntılı şekilde kurs fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız Amerikan Kültür İstanbul – Aksaray şubesinin internet adresinde bulunan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Böylece Rusça kursu hakkında detaylı bilgi sahibi olurken kurs fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. Amerikan Kültür ile kaliteli ve profesyonel eğitimcilerle uygulamalı Rusça dil eğitimi alabilirsiniz.

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, sınıf eğitimlerinin yanında birebir Rusça özel ders eğitimi ile de oldukça yoğun şekilde tercih edilmektedir. Öğrencinin bireysel öğrenme hızına göre ilerlenen programlarda haftalık ders saati yoğunluğu, derslerin işleneceği gün ve saatler özel ders eğitimi alacak öğrencinin taleplerine ve uygunluk durumuna göre belirlenir. Satın alınan özel ders paketlerine ekleme yapılabileceği gibi kur bitiminde kalan özel ders saatleri bir sonraki seviye için de kullanılabilir. Ders kaynakları özel ders programlarında da ücretsizdir. Devamlılığın büyük önem taşıdığı Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu özel ders programlarında öğrenciler, satın aldıkları toplam ders saatinin %10’u kadar devamsızlık hakkına sahiptirler.

Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu gerek sınıf eğitimi ve gerekse özel ders programları ile Rusça eğitimini tamamlayan her öğrenciye, başarılı oldukları son seviyeyi resmi olarak kanıtlayabilecekleri Avrupa Dil Pasaportu vermektedir. Sertifika tüm Avrupa’da geçerlidir. 

Rusça eğitiminin ardından ikinci bir dil öğrenmeyi hedefleyen öğrenciler için Aksaray Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, ikinci dil ücretlendirmesinde %80 oranında indirim yapmaktadır.