Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • Etkin İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Etkin İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Etkin İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Etkin İngilizce eğitimi kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kişiye uygun hazırlanan herhangi bir İngilizce eğitim programı eğitimi hem hızlı hem etkili bir hale dönüştürür. Etkin İngilizce eğitimi için gerekli olan her dilin temel 4 becerisi gereklidir. Bu 4 temel becerinin gelişmesi birbiriyle entegre olup bir alanın gelişmesi birine yararı dokunabileceği gibi bir alanın gelişmesinde sorun yaşandığında diğerinin gelişmesine olumsuz etkisi olabilmektedir.


Etkin İngilizce eğitimi aynı zamanda hangi alan için bu dili kullanacağınıza bağlıdır. Teknik destek ve mühendislik için daha çok okuma ve yazma becerileri, insan ilişkileriyle alakalı mesleklerde daha çok konuşma ve dinleme becerilerine yoğunluk verilmektedir. Dil eğitiminin 4 temel becerisi dinleme, okuma, yazma ve konuşmadır. Her becerinin kendine göre özellikleri ve öğrenme yöntemleri bulunmaktadır.


Etkin İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Etkin İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Dinleme Becerisi

Dinleme olayı anlamlı bilgileri başka insanlardan, cihazlardan yada başka ses cihazlarından alma olayıdır. Bu beceride dil, kulak ve beyin bir bütün gibi çalışarak anlama olayını gerçekleştirir. Burada seslerin anlaşılması çok önemli olduğu gibi bu seslerin ne kadar sürede algılandığı da çok önem teşkil etmektedir. Söylendiği gibi işitmek ve dinlemek aynı şey değildir.


Bu yetiyi kazanmak için çok fazla kaynak dinlenmeli ve gerektiğince aktif dinleme yapılmalıdır. Yabancı dil öğreniminde belirttiğimiz gibi dinleme çok büyük öneme sahiptir. Dinleme becerisi çağdaş bir eğitim ortamının oluşturulmasını ve bu eğitimin sürekliliğini sağlamakta görevlidir. Dinleme becerisi çalışmalarında öğrencilerin metni ana hatlarını anlaması dışında öğrencilerden konuyla alakalı ince detayları anlayabilmeleridir. Dinleme becerisinin geliştirmede en önemli yöntem konu içi dinleme etkinliği yapmaktır.