You are currently viewing Başlangıç Seviyesinde İngilizce Eğitimi
Başlangıç Seviyesinde İngilizce Eğitimi

Başlangıç Seviyesinde İngilizce Eğitimi

İngilizce eğitimi herkes için oldukça önemlidir. İngilizce dili için seviyeler bulunur. Herkesin İngilizce seviyesi farklıdır. A1,A2, B1, B2, C1, C2 olarak seviyelere ayrılır. Genellikle İngilizce kursuna gittiğiniz zaman size bir form verilir ve bu form sa seviyeniz belirlenir. Bu seviyeye göre sizleri farklı sınava koyarlar. İngilizce eğitimi alacak olan herkes bu sınavlara tabii tutulur. Sınavlara giriş yapmak her öğrenci açısından önemlidir. Hangi seviye de olduğunuzu öğrenerek ona göre İngilizce eğitimine devam etmiş olursunuz. Bu nedenle başlangıç seviyesinde İngilizce eğitimi almak gerekir. Bu seviye de olan eğitimi almaya başladığınız zaman zamanla diğer seviyelere de geçmiş olursunuz.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavları

İngilizce belirleme sınavları hem okullar da hem de özel kurslar da sürekli olarak yapılır. Bunun yapılmasının en büyük nedeni ise öğrencilerin hangi düzeyde olduğunu belirlemesidir. İngilizce belirleme sınavı yapıldığı zaman çıkan sonuca göre istediğiniz sınıfa geçiş yapabilirsiniz. İngilizce seviye belirleme yaptırdığınız zaman bu durum sizin için de daha iyi olacaktır. Bu nedenle mutlaka kursa kayıt olmadan önce bu seviye belirleme sınavından yararlanmak da fayda var.

İngilizce Temel Başlangıç Seviye

İngilizce temel başlangıç seviyesi henüz İngilizce hakkında bir bilgisi olmayanların başladığı seviyedir. Okuma, yazma, dinleme ve anlama bölümlerinden oluşur. Bu bölümde çok basit kelime ezberleri yapılır ve telaffuzları öğrenilir. Çok basit olan konuşmalar daha net bir şekilde anlaşılmaya başlanır ve yavaş yavaş konuşulmaya başlanır. İngilizce dilinin başlangıç seviyesidir. Bu nedenle bu bölümden başladığınız zaman her şeyi en baştan öğrenmiş olursunuz. Genellikle İngilizce temel eğitim seviyesini alanlar bir diğer aşamaya bir süre sonra geçer. Ancak İngilizce belirleme sınavı da genellikle her seviyeden sonra tekrar yapılır. Bu seviye de öğrencilerin yeterli eğitimi alıp almadığı kontrol edilir. Eğer yeterli eğitim alındığı zaman bir sonra ki seviyeye de geçilmiş olur.

Başlangıç Seviyesinde İngilizce Eğitimi
Başlangıç Seviyesinde İngilizce Eğitimi

İngilizce Orta Seviye

İngilizce orta seviyesinde dergi, kitap gibi şeyleri okuyabilir boyuta gelebilirsiniz. Artık dinlenilen İngilizce şarkılar da çok net bir şekilde anlaşılmaktadır. Herhangi bir konuda bir şeyden bahsedildiği zaman bu seviye de daha kolay bir şekilde anlamış olursunuz. İngilizce kursu alanında faaliyet gösteren şubemizde tüm seviyeler için dersler bulunmaktadır. Seviye seviye belirlenen sınıflardan daha doğru ve kaliteli bir şekilde eğitim alabilirsiniz. Bu nedenle İngilizce kursu seçimi yaparken mutlaka iyi bir kursu tercih etmek de fayda var. Bu gibi kurslar da genellikle İngilizce daha kolay bir şekilde öğrenilir. Kurs seçimi iyi bir şekilde yapıldığı zaman genellikle eğitim alınan hocalar da iyi bir şekilde eğitim vermiş olur. Bu nedenle bu alanda kursumuzdan hizmet almanız mümkün.

İngilizce Üst Seviye

İngilizce üst seviye de artık kişi normal konuşabilir seviyeye gelmiştir. Bu nedenle İngilizce konuşan herkesi çok daha rahat bir şekilde anlar. İngilizce üst seviye de olabilmeniz için uzun bir sürecin geçmesi gerekir. Genellikle İngilizce çok kolay öğrenilen bir dil değildir. Özellikle bu seviyeye gelen öğrencilerin sürekli olarak pratik yapması gerekir. Kursumuzda her bir seviye için sınıf mevcut olduğu için öğrenciler de bu sınıfları tercih eder. Özellikle güvenilir bir kurs yeri tercih etmek oldukça önemlidir. İyi ve kaliteli bir şekilde hizmet veren kurs yerlerinden hizmet almanız aynı zamanda daha hızlı bir şekilde İngilizce dilini öğrenmenizi sağlar. Bu nedenle İngilizce kursları hakkında mutlaka araştırma yapıp seçim yapmak daha doğru olur.

Bir cevap yazın